Уряд продовжив карантин до 22 червня, але з послабленнями

Уряд продовжив карантин до 22 червня, але з послабленнями

Офiцiйно
Уряд продовжив карантин до 22 червня, але з послабленнями
УНІАН

Кабінет міністрів запровадив в Україні з 22 травня до 22 червня так званий адаптивний карантин. Також з 22 травня розпочнеться другий етап пом'якшення обмежень.

Члени уряду підтримали пропозицію міністра охорони здоров'я Максима Степанова й ухвалили рішення на засіданні 20 травня.

"Проєктом пропонується встановити з 22 травня 2020 року по 22 червня 2020 року на території України карантин з урахуванням епідемічної ситуації в регіонах. Це так званий адаптивний карантин, про який ми казали", — повідомив очільник МОЗ.

Регіони України, в яких за останні 7 днів на 100 тисяч населення налічується в середньому менше 12 нових випадків COVID-19, середня кількість ПЛР та ІФА тестувань становить більше 12, а завантаженість ліжок в лікарнях, куди госпіталізують пацієнтів з коронавірусом, складає менше 50%, можуть послабити протиепідемічні заходи та поступово відновлювати роботу транспорту:

  • Від 22 травня — регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, внутрішньообласному та міжнародному сполученні;
  • Від 25 травня — перевезення пасажирів у метро;
  • Від 1 червня — залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні;
  • Від 1 червня — міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом;
  • Від 15 червня — прийняття та відправлення повітряних суден, що здійснюють пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

Обов’язкові вимоги безпеки незмінні — масочний режим, температурний скринінг працівників, постійна дезінфекція транспорту.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що постанова має бути оприлюднена вже 21 травня.

Також, від 22 травня уряд дозволив працювати готелям, однак вони досі не мають права відновлювати роботу басейнів та ресторанів. Церковні служби дозволено відновити за умови присутності однієї особи на 10 кв.м. На цьому ж засіданні Кабінет міністрів відновив роботу 66 автомобільно-пішохідних пунктів пропуску з країнами Європейського Союзу та Молдовою, пункти пропуску на кордоні з Росією та Білоруссю залишаються зачиненими.

Що відомо

На початок