Логістичний вузол та буфер безпеки. Військовий експерт — про прагнення росіян захопити Бахмут

Логістичний вузол та буфер безпеки. Військовий експерт — про прагнення росіян захопити Бахмут

Логістичний вузол та буфер безпеки. Військовий експерт — про прагнення росіян захопити Бахмут
Самохідна артилерійська установка веде вогонь поблизу Бахмута, Донецька область. Фото: AP

Російські війська не зможуть окупувати Бахмут, який вони штурмують вже кілька місяців поспіль, вважає військово-політичний оглядач групи "Інформаційний простір" Олександр Коваленко.

Про це він розказав в ефірі Суспільного.

Як розказав Коваленко, захоплення Бахмута для російського командування важливе з декількох причин.

"Це вже не лише пропаганда, або рефлексії на відновлення кордонів якоїсь там "ДНР". На сьогодні Бахмут є логістичним вузлом, який відкриває шлях в напрямку Слов'янська та Краматорська", назвав першу причину аналітик.

Друга причина це створення "лінії безпеки". На думку Коваленка, захоплення Бахмута, Авдіївки та Вугледара окупаційними військами убезпечить їх тил від ударів ЗСУ.

"Якщо ми подивимось на мапу, то ці міста утворюють лінію, яку можна розглядати як буфер безпеки для окупаційних військ, якщо вони будуть їх контролювати. Бо розміщення у цих містах ЗСУ дозволяє нашим українським військовим наносити ефективні удари вглиб окупованої території", — розказав він.

Командування армії РФ вірить в успіх під Бахмутом, зауважив Коваленко. Крім того, на сьогодні — це єдина перемога для них серед великої кількості фіаско, яких вони зазнають на фронті.

"Я думаю що російській армії взагалі не вдасться окупувати Бахмут. Кілька днів тому ми бачили як в Ірміно на Луганщині вибухнув досить великий склад з боєприпасами. Це був один з найбільших складів в цьому районі, з якого відбувалось найбільше постачання боєкомплекту для артилерії, яка забезпечує вогневий вал на Бахмутському напрямку. Тобто на сьогодні російські окупаційні війська відчувають проблеми з боєкомплектом для артилерії саме через це. Найближчим часом ці проблеми можуть зрости ще більше", — зауважив експерт.

Просування окупантів ускладнюється і нестачею професіоналізму в армії. До прикладу мобілізовані з "ЛНР" та "ДНР" не спроможні на ефективні штурмові дії:

"Зараз якісь наступальні дії окупантам вдаються лише завдяки використанню тактики вогневого валу. Цю тактику вони не використовують на інших ділянках фронту. Їм не вистачає там пропорційно артилерії, а тим більше боєкомплекту. Отже, коли дефіцит боєкомплекту буде достатній, щоб вони не могли використовувати цю тактику, а це може відбутися вже у першому кварталі наступного року, то в них зупиняться будь-які наступальні та оборонні дії".

Читайте також про бої на Бахмутському напрямку

Бахмут — не Артемівськ. Чому місто стало епіцентром боїв за Донбас

Про оборону Бахмута, тактику військ РФ та мотивацію бійців: інтерв’ю з командиром батальйону Богданом Дмитруком

Том Купер — про бої за Бахмут, фронт взимку та вплив ударів по енергосистемі

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок