Путін їде до Лукашенка говорити про "ситуацію в регіоні"

Путін їде до Лукашенка говорити про "ситуацію в регіоні"

Володимир Путін та Олександр Лукашенко
Президенти РФ та Білорусі Володимир Путін та Олександр Лукашенко. Фото: Associated Press

Президент РФ Володимир Путін прилетить до Мінська 19 грудня для зустрічі із невизнаним низкою держав президент Білорусі Олександром Лукашенком. Про це повідомляє пресслужба Лукашенка.

Зазначається, що глави держав обговорять реалізацію ухвалених раніше союзних програм. Насамперед йтиметься про питання торговельно-економічної взаємодії, спільні коопераційні проєкти з акцентом на заміщення імпортних товарів.

Окрім того, важливою темою переговорів стане співпраця в енергетичній сфері.

Путін і Лукашенко обговорять безпеку, "обміняються думками щодо ситуації в регіоні та світі, обговорять спільні заходи реагування на виклики, що виникають".

У Генштабі Збройних сил України не виключають, що керівництво Білорусі готується до участі у війні. Водночас імовірність наступу з території Білорусі залишається низькою.

Участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня 2022-го у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

24 листопада Лукашенко заявив, що білоруська армія не зможе допомогти Росії у війні з Україною, не тому, що це політичне рішення, а тому, що "35-40 тисяч не вирішать проблеми". Наступного дня до Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових.

27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.

3 грудня міністр оборони Росії Шойгу приїхав у Білорусь до Лукашенка. Вони обговорили підготовку та забезпечення білоруської армії, Лукашенко заявив, що російські білоруські військові готуються, як "єдине угруповання, єдина армія".

Уранці 13 грудня Міністерство оборони Білорусі повідомило, що за дорученням Лукашенка відбувається раптова перевірка білоруської армії.

В Інституті вивчення війни (ISW) вважають, що Білорусь навряд чи вторгнеться в Україну, а метою залишається привернення уваги українських військ та посилення груп на кордоні, аби послабити зусилля Сил оборони України на основних напрямках бойових дій. Там також вважають, що тиск Кремля на Білорусь щодо підтримки російської агресії в Україні є частиною "довгострокових зусиль з посилення контролю над Білоруссю".

Читайте також

"Вони вводили нас в оману": військові про підготовку росіян до лютневого нападу на кордоні з Чернігівщиною

"Будемо усі йти на захист у ліси": як живуть волиняни у селах на кордоні із Білоруссю

В ISW оцінили шанси вторгнення Білорусі в Україну

В ISW вважають, що війська РФ не зможуть взяти Київ у разі повторного наступу

Резніков припускає, що РФ готує новий повномасштабний наступ

На початок