ООН надала українцям понад 4,5 мільярда доларів допомоги

ООН надала українцям понад 4,5 мільярда доларів допомоги

Важливо
ООН надала українцям понад 4,5 мільярда доларів допомоги
. Прем'єр-мінстр Денис Шмигаль і заступник генсекретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс. Фото: Суспільне

У 2022 році ООН надала понад 4,5 мільярда доларів допомоги населенню України, постраждалого внаслідок агресії РФ та українцям, що виїхали. Для ООН пріоритетними напрямками для надання допомоги Україні є енергетика, розмінування територій та економіка.

Про це під час спільної пресконференції заявили прем'єр-міністр Денис Шмигаль з заступником генсекретаря ООН з гуманітарних питань Мартіном Гріффітсом, передає кореспондентка Суспільного.

Він висловив сподівання, що у 23-му році ООН збереже ці обсяги допомоги.

"Ми розвиваємо нові напрямки. Зараз наше завдання пережити найскладнішу зиму в нашій історії. 12 мільйонів людей відчувають гостру нестачу електроенергії. Або навіть повну нестачу електроенергії протягом кількох днів", — сказав Шмигаль.

За словами прем'єра, уряд робить все можливе для подолання наслідків обстрілів росіян.

"Але Україна потребує додаткової підтримки у відновленні енергетичної інфраструктури. Ми дякуємо за надану партію генераторів від ООН. Сьогодні ми обговорили подальші спільні дії, щоб не допустити погіршення гуманітарної ситуації", — сказав він.

Проте, як зазначив Шмигаль, є інші напрямки допомоги:

  • Продовження надання фінансової допомоги внутрішньопереміщеним особам.
  • Подальше облаштування прихистків для внутрішньопереміщених осіб взимку
  • Реалізація програми з відновлення житла, пошкодженого через війну
  • Надання допомоги у містах, звільнених від окупації.

"Окремо ми торкнулись теми важливості підтримки людей, які на сьогодні залишаються у зоні бойових дій. Окремо ми торкнулись проблеми збереження малого і середнього бізнесу для підтримки стабільного розвитку економіки", — сказав прем'єр.

Шмигаль і Гріффіст обговорили потреби залучення ООН у сфері розмінування.

"Ми закликали ООН для створення і розширення гуманітарних коридорів у зонах інтенсивних бойових дій", — зазначив прем'єр.

Своєю чергою Мартін Гріффітс заявив, що пріоритетами допомоги для ООН є:

1. Електроенергія. "Я був вражений, наскільки енергетика є ключем для всього. Це джерело тепла. Без електрики неможливо надавати медичні послуги, не може належно працювати транспорт. У деяких частинах областей це питання стоїть дуже гостро. Електроенергія є центральним пріоритетом", — сказав Гріффітс.

2. Розмінування. За словами заступника Генсека ООН, приблизно 0,5 гектара землі у Херсоні заміновано. "Україна — найзабрудненіша мінами територія", — зазначив він.

3. Економіка. "Ми хочемо допомогти перезапустити економіку. Навіть під час війни люди хочуть бачити своє майбутнє. Вони хочуть повернутися на роботу, віддати дітей до школи. Я хочу допомогти поставити приватний сектор на ноги", — сказав Гріффітс.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. Станом на грудень, через російські обстріли з ладу виведена майже половина енергосистеми України.

23 листопада, коли Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України, по всій країні запровадили аварійні відключення світла. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку. Світло вимкнулось у Молдові.

5 грудня Росія знову обстріляла ракетами об’єкти критичної інфраструктури України. Росіяни випустили понад 70 ракет, українські військові збили понад 60. У країні почались перебої зі світлом та водопостачанням. Одна з ракет впала на території Молдови. Ця ракета "має відношення до РФ", заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

В уряді розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Міжнародні організації та уряди країн почали відправляти Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

Читайте також

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Зима і люди. Як українці готуються до холодів в умовах війни

Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію

Як залишатись на зв'язку, коли немає світла. Добірка месенджерів, що працюють офлайн

Відключення електроенергії: як убезпечити житло від пожеж — розповіли в ДСНС

На початок