Як працюють миколаївські комунальники в умовах відключення електрики

Як працюють миколаївські комунальники в умовах відключення електрики

Як працюють миколаївські комунальники в умовах відключення електрики
Ілюстративний колаж: Суспільне Кропивницький

У Миколаївській області станом на 14 грудня тривають погодинні відключення електроенергії для всіх споживачів. Світло вимикають також й об'єктам комунальних підприємств. Через це в Миколаєві спостерігаються проблеми з опаленням та подачею води.

Як відключення електрики впливають на роботу, кореспондентам Суспільного розповіли представники комунальних підприємств у Миколаєві.

За словами директора обласного комунального підприємства "Миколаївоблтеплоенерго" Миколи Логвінова, часті відключення електрики призвели до пошкоджень обладнання на підприємстві. Котельні не встигають вийти на необхідні параметри для постачання тепла у будинки.

Робота миколаївських комунальників в умовах відключення електрики
ОКП "Миколаївоблтеплоенерго". 2022 рік. Фото: Миколаївоблтеплоенерго

Аби стабілізувати забезпечення населення теплом, підприємство замовило кілька десятків генераторів, зокрема, з Данії.

"Станом на 14 грудня чекаємо на поставки. Тоді котельні зможуть працювати, в тому числі й на генераторах. Але їхнє використання буде лише за необхідності", — каже Микола Логвінов.

За словами Миколи Логвінова, 99 відсотків будинків на Миколаївщині обладнані лічильниками, тож власники сплачують за послуги згідно з їхніми показаннями.

Робота миколаївських комунальників в умовах відключення електрики
Співробітники "Миколаївводоканал". Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Відключення електрики також нашкодило міському комунальному підприємству "Миколаївводоканал", говорить прессекретарка підприємства Ольга Сусленко.

"Коли на наших насосних станціях відсутнє електропостачання, вода в місто подається з дуже низьким тиском. Тому радимо миколаївцям завжди мати запас води для власних побутових потреб", — каже Ольга Сусленко.

Робота миколаївських комунальників в умовах відключення електрики
Співробітники АТ "Миколаївгаз". Фото: Суспільне Миколаїв

На постачання газу в будинки електрика не впливає. Та клієнтські сервіси працюють в обмеженому режимі — дистанційно та не приймають споживачів, розповіла начальниця управління зовнішніх комунікацій акціонерного товариства "Миколаївгаз" Ірина Крісанова.

"Наші центри до цього також не працювали, оскільки ми не мали бомбосховищ, тому також не мали можливості приймати споживачів. Я думаю, що орієнтовно з 19 грудня ми зможемо їх відкрити, підготувати до повноцінної роботи", — каже Ірина Крісанова.

Що відомо

Читайте також

Горіли магазин та житлові будинки. На Миколаївщині рятувальники загасили три пожежі

Люди, які отримали поранення внаслідок війни, у Миколаєві можуть отримати фінансову підтримку від ООН — міськрада

Обстріли Миколаївщини. Під вогнем армії РФ опинилася прибережна зона

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок