Пересадили м'язи зі спини. Львівські хірурги врятували бахмутянці ногу від ампутації

Пересадили м'язи зі спини. Львівські хірурги врятували бахмутянці ногу від ампутації

Пересадили м'язи зі спини. Львівські хірурги врятували бахмутянці ногу від ампутації
Фото: перше медоб'єднання Львова

Бахмутянці Оксані Лук’янець львівські лікарі провели складну операцію тривалістю 12 годин. Жінка отримала поранення під час вибуху російської ракети: їй загрожувала ампутація ноги. Хірурги пересадили м’язи зі спини на травмовану ногу. Таку операцію медики Національного реабілітаційного центру “Незламні” Першого медоб’єднання Львова виконували вперше.

Мешканка Бахмута Оксана шостий місяць перебуває в лікарні. Першого липня у центр її міста прилетіла російська ракета.

"Авіаудар був. У центрі міста о 12-й годині дня. І все. Мене засипало, чоловіка відкинуло. Прийшли військові, відкопали", розповіла жінка "Першому медичному об'єднанню Львова" про події того дня.

Олена отримала уламкові поранення легені, печінки та відкриті переломи обох ніг і правої руки. Жінка перенесла 10 операцій, загроза ампутації ноги залишалася. Щоб врятувати кінцівку, львівські хірурги провели першу у своїй практиці складну 12-годинну операцію.

"Ми пересадили м’яз зі спини, яким закрили масивний дефект на гомілці із застосуванням мікрохірургічної методики. Бо є різні ротаційні варіанти пересадки, коли судини зберігаються, тут треба роз'єднати судини, а потім їх зшити. Судини є дуже дрібного калібру, приблизно, як людський волосок, тому це є дуже важка і технічно складна операція", розповів хірург Національного реабілітаційного центру "Незламні" Гнат Герич.

Хірургам вдалося закрити м’язом оголену кістку пацієнтки, пересаджена ділянка тканин наразі приживається, відновлюється кровопостачання.

Пересадили м'язи зі спини. Львівські хірурги врятували бахмутянці ногу від ампутації
Фото: Перше медичне об'єднання Львова

У лікарні з Оксаною постійно перебуває її чоловік Сергій. Він допомагає дружині в усьому: і на візок сісти, й зачіску зробити.

"Найголовніше, щоб на ноги стала. І все. Щоб ходила", каже Сергій.

"На даний момент ми вже остаточно стверджуємо, що клапоть повністю прижився, ускладнень в пацієнтки не виникло, і вона переводиться для подальшого лікування в умовах ортопедичного та травматологічного відділень", — запевняє Гнат Герич.

"Я хочу зняти це все. Просто в мене мрія: швидше б зняли ці апарати", — ділиться Оксана Лук’янець.

Попереду на жінку чекають ще декілька операцій на кістці, вона точно зможе ходити своїми ногами, кажуть хірурги реабілітаційного центру.

Читайте також

Після штучної коми та з уламками в голові. Хлопець з Бахмута відновлюється після поранень обстрілу росіян

Російські військові змінюють тактику бою на сході. Скільки щодня військових втрачає РФ у боях за Бахмут

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок