Рада ЄС внесла обхід санкцій до списку кримінальних злочинів

Рада ЄС внесла обхід санкцій до списку кримінальних злочинів

Доповнено
Рада ЄС внесла обхід санкцій до списку кримінальних злочинів
. Брюссель, Бельгія — 18 вересня: штаб-квартира Ради ЄС. Фото: Getty Images

Рада ЄС сьогодні одноголосно ухвалила рішення додати порушення обмежувальних заходів до переліку "злочинів ЄС", включених до Договору про функціонування ЄС. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Ради.

Зазначається, що наразі держави-члени ЄС по-різному визначають, що є порушенням обмежувальних заходів та які санкції мають застосовуватися у разі їхнього порушення.

"Це може призвести до різного ступеня виконання санкцій та ризику обходу цих заходів, що потенційно дозволяє особам, які перебувають під санкціями, продовжувати отримувати доступ до своїх активів та підтримувати режими, на які спрямовані заходи ЄС", — йдеться у повідомленні.

Після ухвалення цього рішення Єврокомісія представить пропозицію щодо директиви, яка міститиме мінімальні правила щодо визначення кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС. Цей проект директиви має бути обговорений та ухвалений Радою ЄС та Європейським парламентом.

Раніше стало відомо, що Європейський Союз зупинив переговори про обмеження цін на російську нафту, оскільки Польща та країни Балтії вважають попередню пропозицію "занадто щедрою" для Росії.

Що відомо

  • На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
  • На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.
  • 6 жовтня ЄС затвердив 8-ий пакет антиросійських санкцій, який в тому числі закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мають набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.

Читайте також

Заборона на торгівлю та транспортування російської нафти: Єрмак розкрив зміст нових санкцій США

У світі формують "тіньовий флот" для перевезення російської нафти — Bloomberg

"Росія зацікавлена у продажі енергоносіїв" — Блінкен про ліміт цін на нафту та погрози РФ не постачати паливо

Зеленський закликав обмежити ціни на російську нафту до $30-40 за барель

На початок