Заборона на торгівлю та транспортування російської нафти: Єрмак розкрив зміст нових санкцій США

Заборона на торгівлю та транспортування російської нафти: Єрмак розкрив зміст нових санкцій США

Заборона на торгівлю та транспортування російської нафти: Єрмак розкрив зміст нових санкцій США
. Ілюстративне фото: Unsplash

Сполучені Штати запровадили заборону на операції, пов’язані із нафтою російського походження, для фізичних і юридичних осіб США, де б вони не знаходились.

Про це на своєму Telegram-каналі написав керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

"Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) оприлюднило Рішення відповідно до розділу l(a)(ii) Виконавчого Указу Президента США №14071 щодо впровадження політики обмеження максимальної ціни на російську сиру нафту", — зазначив він.

За словами посадовця, відповідно до рішення, міністр фінансів США за погодженням з державним секретарем США, визначили, що заборони застосовуються до таких категорій послуг, які стосуються морського транспортування сирої нафти походження з Російської Федерації:

  • торговельні/товарні брокерські операції;
  • фінансування;
  • транспортування;
  • страхування, включаючи перестрахування;
  • реєстрація суден;
  • митні брокерські послуги.

З огляду на це запроваджується заборона (за винятком виключень, передбачених законом чи генеральними ліцензіями чи іншим видом дозволу з боку OFAC) на експорт, реекспорт, продаж або постачання, прямо чи опосередковано, зі Сполучених Штатів, або фізичною чи юридичною особою США, де б вона не знаходилася, будь-якої зі згаданих послуг будь-якій особі, яка знаходиться в Російській Федерації.

Також заборонені будь-які операції, пов’язані з розвантаженням сирої нафти, видобутої в Росії, за винятком розвантаження сирої нафти, яке є необхідним для вирішення згаданих аварійних ситуацій на судні.

Окрім того, заборонені будь-які операції, пов'язані з продажем сирої нафти походження з Російської Федерації, додав Єрмак.

Що відомо

  • На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
  • На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту, створивши спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі.
  • Компанія "Газпром" погрожує припинити постачання газу в Європейський Союз, якщо країни-члени ухвалять рішення щодо запровадження ліміту цін на російське блакитне паливо.
  • 18 жовтня Європейська комісія запропонувала план обмеження цін на газ, який має допомогти знизити вартість блакитного палива в Європейському Союзі та забезпечити його безперебійне постачання цієї зими.

Читайте також

У світі формують "тіньовий флот" для перевезення російської нафти — Bloomberg

"Росія зацікавлена у продажі енергоносіїв" — Блінкен про ліміт цін на нафту та погрози РФ не постачати паливо

На початок