Ситуацію з енергетикою вдалося стабілізувати, але слід готуватись до нових атак — Зеленський

Ситуацію з енергетикою вдалося стабілізувати, але слід готуватись до нових атак — Зеленський

Ситуацію з енергетикою вдалося стабілізувати, але слід готуватись до нових атак — Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Станом на вечір неділі 27 листопада фахівці змогли стабілізувати роботу енергосистеми України, в більшості регіонів діють лише стабілізаційні відключення. Однак з огляду на те, що Росія готує нові атаки, наступний тиждень в Україні може видатись тяжким.

Про це під час відеозвернення заявив президент Володимир Зеленський.

"Після масованого удару терористів минулої середи день за днем відновлювали генерацію та постачання електрики. Станом на сьогодні у більшості регіонів країни діють лише стабілізаційні графіки відключень", — повідомив гарант.

Зеленський наголосив, що нині ситуація перебуває під контролем енергетиків, подякувавши за це тисячам людей, які цілодобово працювали, щоб повернути українцям світло, воду, тепло і зв’язок.

"Українська єдність знову й знову демонструє свою силу, демонструє нашу результативність. Я дякую всім українським підприємцям, які зараз роблять свої офіси, відділення, кафе та інші об’єкти новими пунктами незламності. Які роблять усе, щоб допомогти людям", — сказав він.

Президент зауважив, що Росія готує нові ракетні удари по Україні.

"Ми це точно знаємо. І поки в них є ракети, вони не заспокояться, на жаль. Але наша здатність допомагати одне одному й дбати про тих, кому найскладніше, – про літніх людей, про сімʼї з дітьми, про тих, у кого війна забрала і дім, і рідних. Наша взаємодопомога є одним з елементів захисту від терору і є нашою силою", — підкреслив Зеленський.

Відтак наступний тиждень може виявитись так само складним, як і тиждень, що минає, зауважив політик. Попри це Україна готова до нових ударів з боку Росії, наголосив президент.

"Наші сили оборони готуються. Вся держава готується. Всі сценарії опрацьовуємо, зокрема з нашими партнерами. І має бути готовою наша з вами єдність. Тому, будь ласка, не залишайте без допомоги всіх тих, кому можете допомогти. І, будь ласка, на тижні зважайте на сигнали повітряної тривоги", — закликав він.

Зеленський додав, що ситуація на фронті залишається дуже важкою, зокрема, на Донеччині, подякувавши українським захисникам.

"Вистояти зараз і захиститись зараз — це вистояти й захиститися на покоління вперед для всіх українців на всій нашій прекрасній землі", — наголосив президент.

Гарант запевнив, що Україна зміцнюватиме оборону, а українська влада докладатиме всіх зусиль, щоб притягти Росію до відповідальності за війну та терор, розв’язаний проти українського народу.

Що відомо

  • 23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму. Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.
  • Володимир Зеленський ввечері 23 листопада виступив перед Радою Безпеки ООН, що була скликана на запит України у зв'язку з масованим ракетним ударом Росії по українських містах, запропонувавши резолюцію щодо засудження енергетичного терору Росії. Він закликав виключити Росію з організації, адже РФ є терористичною державою, а її право вето — це нонсенс.
  • На ранок 24 листопада електропостачання об'єктів критичної інфраструктури в Україні вдалося відновити, українські АЕС мають поновити роботу до вечора, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
  • В Укренерго повідомили, що на відновлення енергосистеми знадобиться більше часу, ніж після попередніх атак.
  • Головне управління розвідки вважає, що Росія може завдавати масованих атак по українській території з періодичністю в тиждень.

Читайте також

Дефіцит електрики, ризик повторних обстрілів енергоінфраструктури. 278 день війни. Онлайн

На початок