Електропостачання всіх критичних об’єктів поновлено — Міненерго

Електропостачання всіх критичних об’єктів поновлено — Міненерго

Важливо
Електропостачання всіх критичних об’єктів поновлено — Міненерго
Лінія електропередач. Фото: УНІАН

Станом на ранок 24 листопада електропостачання об'єктів критичної інфраструктури в Україні вдалося відновити, українські АЕС мають поновити роботу до вечора. Також частково вдалося поновити електропостачання у 10 регіонах.

Про це під час загальнонаціонального телемарафону заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

"О четвертій ранку ми змогли об’єднати енергосистему, і вона вже зараз працює як єдина. На сьогодні вже заживлені об’єкти критичної інфраструктури по всій країні", — розповів він.

За словами урядовця, після того, як ввечері вдасться під’єднати атомні електростанції до електричної мережі та поновити їхню нормальну роботу, в Україні очікується скорочення дефіциту електроенергії.

"Ми будемо збільшувати обсяг генерації протягом дня. Ми розраховуємо, що до вечора у нас почнуть працювати атомні станції і видавати електроенергію в мережу. Це значно скоротить дефіцит", — зауважив Галущенко.

Посадовець зазначив, що у разі відсутності нових російських обстрілів, на вечір 24 листопада Україна має повернутись до планових відключень електроенергії.

Міністр також додав, що 23 листопада внаслідок російських атак Україна пережила блекаут. За його словами, вперше через російські обстріли від електромережі були відключені всі атомні електростанції України.

Що відомо

  • 23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.
  • Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.
  • Невдовзі президентка Європарламенту Роберта Мецола заявила, що сайт ЄП зазнав потужної кібератаки після того, як визнав Росію державою-спонсором тероризму.
  • Президент Володимир Зеленський доручив послу України в ООН звернутися із запитом щодо невідкладного скликання Радбезу через ракетний удар Росії по українських містах.
  • Володимир Зеленський ввечері 23 листопада виступив перед Радою Безпеки ООН, що була скликана на запит України у зв'язку з масованим ракетним ударом Росії по українських містах, запропонувавши резолюцію щодо засудження енергетичного терору Росії
  • Виступаючи перед Радою Безпеки ООН, Зеленський закликав виключити Росію з організації, адже РФ є терористичною державою, а її право вето — це нонсенс.

Читайте також

Радбез ООН зібрався через обстріли РФ, Україна відновлює енергетичні об'єкти. 274 день війни. Онлайн

На початок