Зеленський виступив перед Радбезом ООН та запропонував резолюцію щодо засудження енергетичного терору Росії

Зеленський виступив перед Радбезом ООН та запропонував резолюцію щодо засудження енергетичного терору Росії

Зеленський виступив перед Радбезом ООН та запропонував резолюцію щодо засудження енергетичного терору Росії
. Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський ввечері 23 листопада виступив перед Радою Безпеки ООН, що була скликана на запит України у звязку з масованим ракетним ударом Росії по українських містах.

"Ми очікуємо рішучої реакції світу на терор Росії. Необхідна реакція усіх тих, хто підтримує Статут ООН. Необхідно забезпечити безпеку України, Європи та всіх народів, які страждають від наслідків цієї агресії", — заявив Зеленський.

Він зазначив, що Україна кожного дня бачить наслідки руйнування міст Росією, наслідки російської "формули терору".

"Сьогодні вночі ми побачили ракетний обстріл у районі Запоріжжя. на цей раз постраждала лікарня, пологове відділення, загинула дитина. Дитині було усього два дні. коли він був убитий російською ракетою", — наголосив президент.

Зеленський заявив, що Україна пропонує резолюцію, яка буде засуджувати будь-які форми енергетичного терору.

"Рада безпеки має надати оцінку дій терористичної держави, відповідно до глави 7 Статуту", — сказав український президент.

Він також запросив експертів ООН відвідати об'єкти критичної інфраструктури України для того, аби оцінити та задокументувати, "що був нанесений удар по інфраструктурі, яка підтримує життя десятків мільйонів людей".

Що відомо

  • Росія 23 листопада завдала масованого ракетного удару по території України. Внаслідок цього у всіх регіонах запровадили аварійні відключення світла.
  • Загалом по Україні через російську атаку загинули шестеро людей, ще 36 — отримали поранення. За словами очільника Нацполіції Олександра Клименка, влучання ракет відбулося в 16 об'єктів по країні.
  • Під час атаки сили ППО збили 51 з 70 крилатих ракет і п'ять дронів-камікадзе, які випустили по Україні 23 листопада. Випускали ракети з районів Ростовської області РФ, а також з акваторій Каспійського та Чорного морів.
  • Президент Володимир Зеленський доручив послу України в ООН звернутися із запитом щодо невідкладного скликання Радбезу через ракетний удар Росії по українських містах.

Читайте також

Відключення світла, відсутність води — наслідки чергового ракетного удару Росії по Україні

На початок