Реєстр волонтерів. У Миколаєві пояснили, як зміниться процедура реєстрації

Реєстр волонтерів. У Миколаєві пояснили, як зміниться процедура реєстрації

Реєстр волонтерів. У Миколаєві пояснили, як зміниться процедура реєстрації
Волонтер віддає жінці пакунок з продуктами. Миколаївщина, 3 листопада. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Процедуру реєстрації волонтерів спростили. Відповідний законопроєктВерховна Рада 16 листопада 2022 року ухвалила законопроєкти №8076 та №7492, які спрощують офіційну реєстрацію волонтерів і звільнення від оподаткування благодійних зборів. ухвалила Верховна Рада. Після набуття чинності ухваленого закону волонтери зможуть зареєструватися онлайн через "Дію".

Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця начальника Головного управління ДПС у Миколаївській області Ольга Купчишина.

"Цей законопроєкт спрощує процедуру для громадян, які хочуть займатися волонтерською діяльністю. Час для волонтерів — золотий, тому що вони займаються пошуками і спорядження, і харчових продуктів, і потрібного інвентаря для наших воїнів ЗСУ", — розповіла Ольга Купчишина.

Стати волонтером через "Дію". У Миколаєві пояснили як змінилась процедура
Портал "Дія". Ілюстративне фото: thedigital.gov.ua

За словами Ольги Купчишиної, якщо людина через "Дію" зареєструється — це буде спрощена процедура і не потрібно нести довідку з банку.

"Заява вже буде підв’язана під "Дію". Ми ще не знаємо, як це буде працювати. Мабуть, буде підписаний якийсь меморандум про співпрацю між розробниками "Дії" та державною податковою службою України", — зазначила Ольга Купчишина.

Якщо людина займається волонтерською діяльністю, або купує для воїнів ЗСУ будь-який товар — має звітувати та прикладати чек, — наголосила Ольга Купчишина.

Стати волонтером через "Дію". У Миколаєві пояснили як змінилась процедура
Пакунки з продуктами від волонтерів. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

"Якщо пересічний громадянин вирішив допомагати армії, він повинен також зареєструватись в Реєстрі волонтерів і збирати підтверджувальні документи того, що він закуповував, наприклад, чи харчові продукти, а може передавав своєму товаришу. Для всього мають бути підтверджувальні документи", — роз’яснила Ольга Купчишина.

Це робиться для того, аби "волонтерські кошти" не потрапили під оподаткування.

22 листопада вищезгадані законопроєкти направили на підпис президенту. Протягом одного місяця з дня набрання чинності цими законами Кабмін має привести свої нормативно-правові акти у відповідність до його положень.

Читайте також

У Миколаєві "зелені" автобуси, що курсують на маршруті №81, змінили графік руху

Енергетики відновили високовольтну лінію, яка допоможе запустити прісну воду до Миколаєва

Віталій Кім закликав жителів Миколаївщини зробити запаси на випадок блекауту та зарядити павербанки

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок