Чи притягнуть до відповідальності пропагандистів РФ, як в Нюрнберзькому процесі. Відповідає радник міжнародних судів

Чи притягнуть до відповідальності пропагандистів РФ, як в Нюрнберзькому процесі. Відповідає радник міжнародних судів

Чи притягнуть до відповідальності пропагандистів РФ, як в Нюрнберзькому процесі. Відповідає радник міжнародних судів
. Марк Елліс, експерт з міжнародного кримінального права та виконавчий директор Міжнародної асоціації адвокатів. Фото надане Еллісом

Експерт з міжнародного кримінального права та виконавчий директор Міжнародної асоціації адвокатів Марк Елліс розповів Суспільному, що притягнути до відповідальності російських пропагандистів за аналогом Нюрнберзького процесуНюрнберзький процес — міжнародний судовий процес над колишніми керівниками гітлерівської Німеччини. Проходив у місті Нюрнберг з 20 листопада 1945 до 1 жовтня 1946 у Міжнародному військовому трибуналі. За його підсумками було засуджено нацистських політиків, військових, ідеологів нацизму. Їх засуджували до смертної кари, довічного ув'язнення чи ув'язнення на 10-20 років., що відбувся 77 років тому, цілком можливо, хоча є й певні труднощі.

"Ми вже бачили таке і в Руанді. Там були судові процеси над представниками ЗМІ, які відігравали значну роль у підбурюванні до вбивств та інших злочинів. Але не йдеться про геть всю пропаганду. Вона — це просто частина конфлікту. Але вам потрібно буде пов’язати цей акт зі злочинами, які скоюються, встановити цю взаємозалежність", — зазначив Елліс.

За його словами, довести причетність пропагандистів до злочинів буде непросто, адже Міжнародний кримінальний суд "не буде розбиратися", коли Москва казатиме про так звану "спецоперацію" та заперечуватиме сам факт ведення війни.

Експерт також зауважив, що міжнародні суди ймовірно матимуть ідеологічне та виховне значення, як і свого часу сам Нюрнберзький процес.

"Міжнародне правосуддя через судові процеси, наприклад, через МКС, створює об'єктивний наратив, що базується на фактах, і фіксує події, які відбулися. Це буде важливо й для Росії. Це може вплинути не відразу: судові процеси лише починаються, з’являються звинувачення, та й ми все ще перебуваємо у розпалі цієї політичної драми", — сказав Елліс.

Він додав, що такі судові процеси, як Нюрнберзький, здатні відігравати важливу роль у глобальній трансформації країни: такій, що сталася з Німеччиною вже після правління Гітлера та після Голокосту і відповідно після Нюрнберзького процесу.

Читайте також: Трибунал для Путіна, уроки Югославії та чому правосуддя після війни — це гра в довгу — юрист Марк Елліс

Нюрнберзький процес — міжнародний судовий процес над колишніми керівниками гітлерівської Німеччини. Проходив у місті Нюрнберг з 20 листопада 1945 до 1 жовтня 1946 у Міжнародному військовому трибуналі. За його підсумками було засуджено нацистських політиків, військових, ідеологів нацизму. Їх засуджували до смертної кари, довічного ув'язнення чи ув'язнення на 10-20 років.

Загалом перед судом тоді постало 24 особи, трьох з них згодом виправдали. Серед пропагандистів до кримінальної відповідальності були притягнуті гауляйтер і головний редактор газети "Штурмовик" Юліус Штрайхер та один з головних ідеологів нацизму, рейхсміністр у справах Східних територій Альфред Розенберг. Водночас керівник відділу друку і радіо у міністерстві пропаганди Ганс Фріче був виправданий.

На початок