Скандал із "Дау": Козленко відреагував на слова Лозниці про "донос у газету "Правда"

Скандал із "Дау": Козленко відреагував на слова Лозниці про "донос у газету "Правда"

Скандал із "Дау": Козленко відреагував на слова Лозниці про "донос у газету "Правда" УНІАН

Директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко прокоментував слова українського режисера Сергія Лозниці про "донос у газету "Правда" на російського режисера Іллю Хржановського. Раніше Лозниця в інтерв'ю Суспільному заявив, що Козленко "взяв і написав на свого колегу, кінематографіста, донос у прокуратуру".

"Дякую, вельми (без лукавства) шанований Сергій Лозниця, за оцінку мого "доносу в прокуратуру на колегу". При тому, що я не є колегою Хржановського в жодному сенсі, цехова солідарність мала би стати, як випливає з вашої логіки, достатньою підставою для замовчування порушення прав людини під час створення "дау". Це в сталінські часи (а за вашим твердженням я опанував відповідну риторику) називалося круговою порукою. Бо в контексті злочину використовується такий термін: спільник", – написав він у Facebook.

Також Козленко додав, що йому "приємніше перебувати в компанії "донощиків" з Le Mond, Guardian та TAZ, ніж "колег" а-ля Хржановський".

"Щодо тези "З цієї точки зору, директор кіномузею чи "прогресивна" кінокритикиня, грають свої ролі в проєкті "Дау" не гірше за буфетницю Наташу" — то на відміну від Наталі Бережної, конкретної людини, а не персонажної буфетниці, ми відмовляємось грати за правилами малоросійського кріпосного театру, які Хржановьский вдруге нав'язує — тепер уже всій країні, а не лише безропотним наташам. Що ж до класового ворогу (дякую за визначення, раніше я про це не думав в таких категоріях) — так, напевно, не без цього: я — люмпен (тут мені не соромно), Хржановський — представник олігархату з усією притаманною йому експлуататорською психологією", — зазначив Директор центру Олександра Довженка.

Що відомо

  • Фільм "Дау" спричинив скандал у світі кіно. Автора проєкту Іллю Хржановського звинувачують у порушенні етичних норм через сцени з дітьми у фільмі. 21 квітня дитячий омбудсмен Микола Кулеба заявив про намір звернутися до поліції за фактом участі дітей у зйомках фільму "Дау".
  • Ювенальні прокурори Харківської області відкрили два кримінальні провадження.
  • Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова підтримала ініціативу проведення належного розслідування використання в зйомках "Дау" малолітніх дітей.
  • Проєкт "Дау" російського режисера Іллі Хржановського знімали у Харкові з 2008 по 2011 рік. Світова прем'єра відбулася у 2019 році. У 2020-му його показували на фестивалях в різних країнах. У зйомках "Дау" брали участь відомі політики, зокрема тодішній голова обладміністрації Михайло Добкін і народний депутат Нестор Шуфрич.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше