Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль оприлюднив поетапний план уряду щодо зняття карантинних обмежень. За словами прем'єра, його перший етап може розпочатися вже 11 травня.
Про це прем'єр повідомив у своєму офіційному каналі в Telegram.
"Уряд має чіткий план виходу з карантину. Він складається з 5 етапів. Стартова точка реалізації цього плану може настати 11 травня за умови сприятливої епідемічної ситуації. Кожен етап має чіткі індикатори та залежить від динаміки поширення захворювання", - повідомив прем'єр.

Уряд оприлюднив план виходу з карантину
На першому етапі, що розпочнеться у разі стабілізації протягом 10 днів розповсюдження захворювання та доступності медичних ресурсів, відкриватимуть доступ у парки, сквери та інші зони відпочинку, дозволять командні тренування, торгівлю непродовольчими товарами та роботу частини об'єктів індустрії краси. Також зможуть працювати нотаріуси, адвокати, аудитори, автомийки, веломагазини і велопрокати, а кав'ярні зможуть готувати каву на виніс.
Другий етап розпочнеться у разі 10-денного зниження кількості виявлених випадків захворювання. Під час нього поновлять побутове обслуговування населення, навчання випускних класів та підготовку до ЗНО, дозволять кафе і рестораном готувати їжу на виніс, відновлять роботу спортивних залів, фітнес-центрів, готелів, а також дозволять проведення спортивних змагань за участі не більш, як 50 осіб та за відсутності глядачів.
Третій етап розпочнеться за умови того, що протягом 10 днів кількість осіб, які подолали хворобу, вдвічі перевищуватиме кількість нових діагностованих випадків. У цей час відкриються спортивні й дитячі майданчики, окремі заклади освіти, запрацюють театри, кінотеатри, хостели, санаторії, та з обмеженнями - громадський транспорт і ТРЦ. Крім того, громадяни знову зможуть відвідувати кафе, ресторани та бари.
На четвертому етапі, що розпочнеться у разі, якщо на кожну область України припадатиме не більш, як 5 нових діагностованих випадків щоденно, запрацює метрополітен та весь наземний громадський транспорт. Відкриються спортивні зали, заклади харчування, ТРЦ, культурні, освітні та медичні заклади.
Завершальний п'ятий етап розпочнеться у разі, якщо нові діагнози стосуватимуться лише поодиноких імпортованих випадків захворювання. На ньому скасують решту обмежень, окрім тих, які зможе запроваджувати у разі потреби місцева влада.
За словами Шмигаля, розроблений урядом план виходу з карантину дозволить зберегти життя українців і водночас поступово відновити економічну стабільність.
Що відомо
- 25 березня уряд вирішив ввести режим надзвичайної ситуації по всій території України та продовжив карантин до 24 квітня. 22 квітня Кабінет міністрів вирішив продовжити карантин в Україні до 11 травня.
- На початку квітня Кабмін затвердив список додаткових обмежень у країні на час карантину через коронавірус. Заборонено ходити без респіратора або захисної маски, зокрема по вулицях і прибудинкових територіях.
- З 6 квітня нові обмеження набули чинності. Штраф за порушення становить від 17 до 34 тисяч гривень.
- Заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко підписав постанову, якою на час карантину дозволяється поновити роботу продуктових ринків, але за умови суворого дотримання певних обмежень. Пізніше МОЗ передумав дозволяти роботу ринків.
- Більшість опитаних соціологічною групою Рейтинг вважають дії президента Володимира Зеленського у відповідь на загрозу поширення коронавірусу ефективними, тоді як лише 6% переконані, що заходи влади дуже жорсткі.
- Українці розповіли про ставлення до дій влади в умовах загрози коронавірусу і те, як змінилися їхні доходи під час карантину.
- Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.