У Миколаєві "Центр захисту тварин" спільно із зоозахисниками евакуюють домашніх улюбленців з міста та області

У Миколаєві "Центр захисту тварин" спільно із зоозахисниками евакуюють домашніх улюбленців з міста та області

У Миколаєві "Центр захисту тварин" спільно із зоозахисниками евакуюють домашніх улюбленців з міста та області
Собаку евакують з "Центру захисту тварин", 10 серпня. Фото: Lena Bardan/Facebook

З 24 лютого комунальне підприємство "Центр захисту тварин" прихистило чотириста собак та більше сотні котів. Більшість тварин вдалося евакуювати в різні області України та за кордон. Станом на 22 вересня на підприємстві перебувають до шістдесяти собак та двадцять котів.

Про це розповіла реєстраторка "Центру захисту тварин" Ірина Бухонська в ефірі програми "Радіодень".

Зі слів Ірини Бухонської, більшість тварин господарі привозили самостійно. Здебільшого звертались люди з тих громад області та районів Миколаєва, які постійно перебувають під обстрілами.

"Були випадки, коли тварини залишались на самоті в зачиненому будинку. Нам телефонували сусіди, розповідали, що тваринку залишили й вже до неї не приїдуть. Зазвичай це були собаки або коти. На підприємстві були й папуги, хом’яки, яких розібрали миколаївці, але лишаються морські свинки, які шукають господаря", — розповіла Ірина Бухонська.

За словами Ірини, на підприємстві також надавали допомогу військовим собакам, яких привозили українські військовослужбовці.

"Була в нас німецька вівчарка — собака військових. Її попросили забрати. Ми приїхали та забрали. У собаки було осколкове поранення у хвіст та лапу. Хвіст довелося ампутувати. Собаку зашили, обробили та передали військовим, коли вилікували", — розповіла Ірина Бухонська.

Евакуювати тварин з підприємства від початку повномасштабної війни допомагає зоозахисна громадська організація "Фенікс". Зі слів голови ГО "Фенікс" Олени Бардан, тварин вдалося евакуювати здебільшого до західних регіонів України, частину до центральної України, є тварини, яких вивезли за кордон. Більшу частину евакуйованих тварин складають зазвичай собаки, але є й коти, приблизно 25 відсотків.

"Евакуація тварин доволі складне питання, оскільки це і логістика, фінанси, нерви, постійні хвилювання: "А як доїдете, а чи доїдете?". Дуже багато людського ресурсу це все потребує. Емоційно і фізично під час повномасштабної війни в десятки разів складніше, ніж було раніше", — розповіла Олена Бардан.

Багатьох тварин з "Центру захисту тварин" не можна евакуювати, оскільки більшість з них мають господарів, розповіла Ірина Бухонська. Їх лишили переселенці або люди, які в Миколаєві втратили житло. Ці тварини перебувають на тимчасовій перетримці.

До зоозахисної організації "Фенікс" тварини потрапляють різними шляхами. Зі слів Олени Бардан, як правило, хтось телефонує і кажуть, що люди поїхали та лишили собак або котів. Деяких тварин на вулиці підбирають волонтери, їх стерилізують, соціалізують, обробляють від паразитів, а потім прилаштовують.

Олена Бардан говорить, що для волонтерів є три основні вектори роботи, а саме допомога гуманітарними кормами для населення, прилаштування тварин і популяризація прилаштування безпородних тварин.

Читайте також

Живий коридор для героїв. У Вознесенську, що на Миколаївщині, вшанували пам'ять загиблих воїнів

Молимося та діємо. Волонтерська група "Янголи Миколаєва" допомагають військовим на фронті та цивільним у місті

Волонтери миколаївського гуманітарного штабу вчергове роздавали продуктові набори та воду

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок