Черги на кордонах та авіаквитки по 2700 доларів: росіяни намагаються виїхати з РФ після оголошеної мобілізації

Черги на кордонах та авіаквитки по 2700 доларів: росіяни намагаються виїхати з РФ після оголошеної мобілізації

Черги на кордонах та авіаквитки по 2700 доларів: росіяни намагаються виїхати з РФ після оголошеної мобілізації
Черга у московському аеропорту "Внуково". Фото: NEWS.GRP

Після оголошення президентом Росії Володимиром Путіним мобілізації серед населення РФ в інтернеті почали з’являтися фото та відео черг в аеропортах та на прикордонних пунктах пропуску із російських громадян, які прагнуть залишити територію країни.

Зокрема, велика черга з автівок утворилася на виїзді з РФ до Фінляндії. За словами очевидців, її довжина сягала близько 30 кілометрів.

Значна кількість росіян намагаються потрапити й у Грузію попри те, що останнім часом ця країна почала часто відмовляти громадянам РФ у в’їзді. За даними видання "Ехо Кавказу", при цьому черга спостерігається в обох напрямках.

Черги утворилися й на в’їзді у Монголію. За даними Telegram-каналів, на пункті пропуску міста Кяхта у Бурятії на дозвіл в’їхати у країну очікували близько сотні автівок.

Довга черга з автомобілей спостерігалась й на в’їзді у Казахстан.

За даними російських вебсайтів з продажу авіаквитків, усі прямі рейси до країн, для в’їзду у які не потрібні візи, були розпродані щонайменше до п'ятниці 23-го вересня. При цьому одними з найбільш заповнених є рейси з Москви до турецького Стамбула, вірменського Єревану та азербайджанського Баку.

Дані Google Trends також свідчать, що за останню добу серед росіян виросла кількість запитів "поїхати з Росії". Також вчетверо збільшилась кількість пошукових запитів місцевого агрегатора квитків "Aviasales".

Нині квитки в один кінець на 23 вересня з Москви до Стамбула коштують від 2715 доларів, раніше їхня ціна становила близько 350 доларів.

Окрім того, подвоюються і потроюються ціни на авіаквитки в Белград, Тель-Авів і Стамбул.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • Міністри закордонних справ Європейського Союзу погодили підготовку нових санкцій проти Росії та збільшення обсягів постачання зброї для українських військ у відповідь на мобілізацію в РФ, оголошену Володимиром Путіним.
  • Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив, що мобілізація населення Російської Федерації стане кінцем для правління президента Путіна.

Читайте також

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

"Закон про часткову мобілізацію лише називається частковою, а дозволяє провести будь-яку" — російський журналіст

Часткова мобілізація у РФ: у Думі пояснили, навіщо її запровадили та кому вручатимуть повістки

Ядерні погрози, часткова мобілізація в РФ та "референдуми". Що сказав Путін у зверненні

Мобілізація в РФ: почалися підпали адміністрацій і військкоматів

На початок