"Закон про часткову мобілізацію лише називається частковою, а дозволяє провести будь-яку" — російський журналіст

"Закон про часткову мобілізацію лише називається частковою, а дозволяє провести будь-яку" — російський журналіст

"Закон про часткову мобілізацію лише називається частковою, а дозволяє провести будь-яку" — російський журналіст
. Фото: Тімур Олевський Facebook

Закон про часткову мобілізацію, початок якої у середу, 21 вересня, оголосив російський президент Володимир Путін, лише називається частковою, а фактично дозволяє провести будь-яку мобілізацію, яку захоче влада Російської Федерації.

Про це заявив російський журналіст видання The insider Тімур Олевський в ефірі загальнонаціонального телемарафону на Суспільному.

"Росія може зібрати півмільйона людей тільки тих, хто за останні три роки відслужив за контрактом, звільнився в запас та їхні близькі звикли до того, що їхній родич служить. Таких людей близько півмільйона є", — сказав Олевський.

Він додав, що закон про мобілізацію передбачає певні обмеження. Наприклад, військовозобов’язані після ухвалення закону відразу втрачають можливість пересуватися й "повинні жити там, де живуть". Вони можуть залишати країну тільки з дозволу комісаріату чи військкомату.

"Але виїхати вже неможливо майже нікому, тому що на військовому обліку стоять майже всі люди, у кого є військовий квиток. І це не тільки чоловіки, але й багато жінок: ті, хто служили за контрактом, лікарі, вчителі, жінки, у яких є спеціальні військові спеціальності, хто, приміром, отримував допуск в інституті, якщо закінчував технічний ВНЗ", — розповів журналіст.

Він підкреслив, що на прикордонних пунктах Росії немає списків людей, яким не можна виїхати — це кілька мільйонів людей, "тому не будуть випускати нікого".

"Закон про часткову мобілізацію називається частковою мобілізацією тільки у назві самого указу, а фактично дозволяє провести будь-яку, яку захоче влада. В принципі Росія може зібрати півмільйона людей тільки тих, хто за останні три роки відслужив за контрактом, звільнився в запас та їхні близькі звикли до того, що їхній родич служить. таких людей близько півмільйона є. Але незрозуміло, чому у Москві та Санкт-Петербурзі бігають та ловлять студентів в транспорті", — зауважив Олевський.

Він додав, що перший та другий спеціальні полки поліції Москви підняті по тривозі на випадок протестів і, що вони "вже пригрозили учасникам, що їх відправлятимуть на війну".

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".

Читайте також

Часткова мобілізація у РФ: у Думі пояснили, навіщо її запровадили та кому вручатимуть повістки

Ядерні погрози, часткова мобілізація в РФ та "референдуми". Що сказав Путін у зверненні

В ISW пояснили, навіщо Путіну "псевдореферендуми"

На початок