Нові санкції та більше зброї для України: ЄС готує відповідь на мобілізацію в Росії

Нові санкції та більше зброї для України: ЄС готує відповідь на мобілізацію в Росії

Нові санкції та більше зброї для України: ЄС готує відповідь на мобілізацію в Росії
. Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель, фото: AP

Міністри закордонних справ Європейського Союзу погодили підготовку нових санкцій проти Росії та збільшення обсягів постачання зброї для українських військ у відповідь на мобілізацію в РФ, оголошену російським президентом Володимиром Путіним.

Про це повідомляє Reuters.

"Міністри закордонних справ Європейського союзу домовилися у середу (21 вересня — ред.) підготувати нові санкції проти Росії та збільшити постачання зброї до Києва після того, як президент Володимир Путін наказав провести першу мобілізацію під час війни із часів Другої світової", — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, 27 міністрів закордонних справ країн ЄС ухвалили таке рішення під час перебування у Нью-Йорку на щорічних зборах світових лідерів в Організації Об'єднаних Націй.

При цьому голова європейської дипломатії Жозеп Боррель прокоментував заяву Путіна, у якій той заявив про анексію частин української території та загрозу застосування ядерної зброї для захисту Росії. Він зазначив, що це — демонстрація того, що російський президент перебуває в паніці й розпачі.

"Зрозуміло, що Путін намагається знищити Україну", — сказав Боррель журналістам після зустрічі міністрів ЄС.

За його словами, після брифінгу міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби міністри погодилися доручити своїм командам підготувати восьмий пакет санкцій, який буде націлений на "актуальніші сектори російської економіки". Також нові обмеження стосуватимуться людей, "відповідальних за агресивну війну в Україні".

Міністри також домовилися збільшити постачання зброї до України. Боррель відмовився надати додаткову інформацію про тип санкцій чи військову підтримку, але сказав, що, на його думку, у блоці буде "одностайна" підтримка нових заходів.

Міністри ЄС проведуть своє наступне офіційне засідання у середині жовтня, коли пакет санкцій може бути офіційно оформлений.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".

Читайте також

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

"Закон про часткову мобілізацію лише називається частковою, а дозволяє провести будь-яку" — російський журналіст

Часткова мобілізація у РФ: у Думі пояснили, навіщо її запровадили та кому вручатимуть повістки

Ядерні погрози, часткова мобілізація в РФ та "референдуми". Що сказав Путін у зверненні

На початок