63% британців вважають, що Чарльз ІІІ буде хорошим королем — опитування

63% британців вважають, що Чарльз ІІІ буде хорошим королем — опитування

63% британців вважають, що Чарльз ІІІ буде хорошим королем — опитування
Чарльз ІІІ під час оголошення королем 10 вересня 2022 року. Фото: Associated Press

Три чверті британців (73%) вважають, що новий король Чарльз ІІІ гідно відреагував на смерть королеви Єлизавети ІІ і став у цей період хорошим лідером нації. Водночас троє з п’яти (63%) вважають, що Чарльз ІІІ буде хорошим королем. Про це свідчать дані опитування YouGov/Times.

Ставлення британців до Чарльза, який є монархом лише кілька днів, суттєво змінилося у кращий бік у порівнянні з попередніми дослідженнями.

Так, зараз 63% опитаних відповіли, що вважають, що Чарльз добре виконуватиме свою роботу як король. І лише 15% вважають, що він погано впорається зі своїми королівськими обов’язками. У травневому ж опитуванні британці розділилися на 32% проти 32% щодо того, чи стане тодішній принц Чарльз хорошим королем.

Понад половина опитаних вважають, що Камілла добре впорається зі своєю новою роллю

Британці також вважають, що Камілла – тепер королева-консорт – добре впорається зі своєю новою роллю: 53% проти 18%.

Майже всім сподобался перша промова нового короля

Одним із перших вчинків короля Чарльза як монарха було звернення до нації з приводу смерті його матері. Троє з п’яти британців кажуть, що бачили або чули промову короля. 94% із них кажуть, що це була хороша промова.

Британці не впевнені, чи стане Чарльз фігурою, що об'єднує

Хоча більшість очікує, що Чарльз III буде хорошим королем, є менше впевненості, що він буде фігурою, що об'єднує.

45% вважають, що новий король стане об’єднавчою фігурою для всіх частин Британії. 19% вважають, що він виконуватиме цю роботу з об’єднання погано.

Британці розділилися щодо того, чи стане король Чарльз монархом іншого типу

У той час як більшість британців вважають, що Чарльз буде хорошим королем, 45% вважають, що він буде інакшим монархом, ніж його мати. Водночас четверо з десяти (40%) вважають, що він матиме такий самий підхід до роботи, як королева Єлизавета II, яка пішла з життя.

Будучи принцом Уельським, Чарльз відверто говорив про кілька важливих для нього проблем, таких як навколишнє середовище та архітектура. Ця готовність втручатися в громадський простір викликала підозри, що він стане іншим типом монарха, враховуючи старанний нейтралітет його матері щодо всіх цих речей.

Читайте також: Росія, Білорусь і М'янма не запрошені на похорон королеви Єлизавети ІІ — ВВС

Тим не менш, дані дослідження свідчать, що британці загалом не проти такого втручання монарха. Від 53% до 30% населення вважає, що було б доцільно, щоб король публічно висловлював свої думки з питань, які його хвилюють.

Кожен третій опитаний хоче, щоб король Чарльз пішов у відставку перед своєю смертю

Враховуючи значно вищу популярність принца Вільяма порівняно з його батьком за останні кілька років, багато хто раніше закликав, щоб корона пропустила покоління після смерті королеви. Попри це Чарльз став королем. Тим не менш частина британців, схоже, все ще прагне, щоб корона швидше потрапила на голову Вільяма, відзначають дослідники.

Кожен третій (35%) вважає, що король Чарльз повинен колись піти у відставку і передати крісло монарха Вільяму. У травні 25% опитаних заявляли, що королева повинна піти у відставку та залишити престол, а не залишатися монархом до кінця свого життя.

Що відомо

  • Королева Єлизавета ІІ померла 8 вересня у віці 96 років у сімейному колі в замку Балморал на північному сході Шотландії.
  • Принц Уельський Чарльз після смерті своєї матері очолив Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії. Він керуватиме країною під іменем Чарльза III.
  • 9 вересня король Чарльз III вперше звернувся до народу з промовою після смерті його матері — королеви Єлизавети II. Монарх віддав їй шану та пообіцяв служити народові так само віддано.
  • У Лондоні Рада престолонаступництва 10 вересня офіційно оголосила Чарльза III королем Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії і 14 країн Співдружності націй.

Читайте також

Королева Єлизавета II померла

Старший син королеви Єлизавети принц Чарльз став королем

"Лондонський міст впав". Хто стане новим королем після смерті Єлизавети ІІ та як йому передадуть владу

"Вона була більше, ніж монархом". Як у світі реагують на смерть королеви Єлизавети II

Смерть Єлизавети ІІ: стало відомо, що буде з королівськими коргі

На початок