Принца Чарльза офіційно оголосили королем

Принца Чарльза офіційно оголосили королем

Оновлено
Принца Чарльза офіційно оголосили королем
Чарльз ІІІ під час оголошення королем 10 вересня 2022 року. Фото: Associated Press

У Лондоні Рада престолонаступництваРада з престолонаступництва — група, що складається з членів королівської сім'ї, прем'єр-міністра та інших високопосадовців, а також архієпископа Кентерберійського. офіційно оголосила Чарльза III королем Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії і 14 країн Співдружності націй. Про це повідомляють Бі-бі-сі та The Guardian.

На церемонії присутні королева-консорт Камілла та новий прицц Уельський і спадкоємець престолу Вільям.

Принца Чарльза офіційно оголосили королем
Король Чарльз ІІІ, королева-консорт Камілла і принц Уельський Вільям на церемонії оголошення нового монарха. Фото: Associated Press

На історичній церемонії в Тронному залі Сент-Джеймського палацу, щоб привітати нового короля і стати свідками проголошення, зібралися всі шість живих колишніх прем'єр-міністрів Великої Британії: Джон Мейджор, Тоні Блер, Гордон Браун, Джеймс Кемерон, Тереза Мей, Борис Джонсон.

Принца Чарльза офіційно оголосили королем
Колишні прем'єр-міністри Британії Тоні Блер, Гордон Браун, Борис Джонсон, Девід Кемерон, Тереза Мей та Джон Мейджор на церемонії оголошення Чарльза ІІІ королем 10 вересня 2022 року. (зліва направо)Фото: AP

На початку засідання, депутатка британського парламенту Пенні Мордонт, яка головує в таємній Раді, виголосила офіційне повідомлення про смерть королеви Єлизавети II.

Потім Мордонт виголосила прокламацію про сходження на престол нового короля.

У документі зазначається, що принц Чарльз Філіпп Артур Джордж, після смерті нашого щасливої пам’яті покійного суверена, став нашим єдиним законним і щасливим володарем.

"Чарльз III, милістю Божою, король Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії та інших його володінь і територій, голова Співдружності, захисник віри, якому ми визнаємо всю віру та покору зі смиренною любов’ю, благаючи Бога, завдяки якому правлять королі та королеви, благословити Його Величність на довгі та щасливі роки царювання над нами", — йдеться у прокламації.

Після цього король також зачитав прокламацію і виголосив промову на початку якої оголосив про смерть Єлизавети II.

"Мій найгіркіший обов'язок — оголосити вам про смерть моєї улюбленої матері, королеви. Моя мати подала приклад любові протягом усього життя та безкорисливого служіння. Правління моєї матері було неперевершеним за своєю тривалістю, та відданістю. Навіть коли ми сумуємо, ми дякуємо їй за усе. Я глибоко усвідомлюю цю глибоку спадщину та серйозних обов'язків і відповідальності, які зараз покладаються на мене", — сказав Чарльз III.

За його спиною — трон з ініціалами матері ER. Новий дизайн з ініціалами нового короля представлять найближчими днями.

Король склав присягу, у якій зокрема зобов'язався підтримувати безпеку церкви Шотландії. Після Чарльза III присягу підписали королева-консорт Камілла, принц Вільям, а також високопосадові члени Ради..

Король також оголосив, що день похорону Єлизавети II буде вихідним днем у Великій Британії. Дата похорону ще невідома, але очікується, що це буде понеділок, 19 вересня.

Після цього королівський герольд з балкона Сент-Джеймського палацу публічно оголосив Чарльза ІІІ королем і закінчив промову фразою "Боже, бережи короля".

Девід Вайнс Вайт читає прокламацію нового короля, короля Карла III, у Сент-Джеймському палаці в Лондоні, субота, 10 вересня 2022 року
Герольд Девід Вайнс Вайт (у центрі) читає прокламацію нового короля, короля Карла III, у Сент-Джеймському палаці в Лондоні, 10 вересня 2022 року. Фото: Associated Press

Люди перед палацом Сент-Джеймс 10 вересня 2022 року
Люди перед палацом Сент-Джеймс в очікування проголошення нового короля Великої Британії 10 вересня 2022 року. Фото: АР

На честь нового монарха прозвучав гімн з новим текстом, а також пролунали гарматні салюти. Королівські війська вистрілили з 41 гармати у Гайд-парку та з 62 гармат у лондонському Тауері на честь вступу на престол Короля.

Після оголошення Чарльза ІІІ королем з балкона Сент-Джеймського палацу, герольди вирушили оголошувати монарха у Лондоні.

Наступні проголошення будуть зачитані в Шотландії, Північній Ірландії та Уельсі завтра опівдні.

Що відомо

Королева Єлизавета ІІ померла на 96-му році життя у сімейному колі в замку Балморал на північному сході Шотландії.

Принц Уельський Чарльз після смерті своєї матері очолив Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії. Він керуватиме країною під іменем Чарльза III.

9 вересня король Чарльз III вперше звернувся до народу з промовою після смерті його матері — королеви Єлизавети II. Монарх віддав їй шану та пообіцяв служити народові так само віддано.

Читайте також

"Лондонський міст впав". Хто стане новим королем після смерті Єлизавети ІІ та як йому передадуть владу

"Вона була більше, ніж монархом". Як у світі реагують на смерть королеви Єлизавети II

"Принцеса-автомеханік" і підтримка України: дві великі війни в Європі, які застала Єлизавета ІІ. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Військовий салют, тисячі квітів, хвилини мовчання і приспущені прапори: Як у світі вшановують Єлизавету ІІ

"Студенти зустрічали плакатами і зізнавалися у любові" — експертка з протоколу згадала візит принца Чарльза до Києва

Епоха, що відійшла: 5 фактів про покійну королеву Єлизавету II та королівську родину

На початок