"Є побоювання, що процес затягують". Розгляд справи смерті 11-річної дитини в кропивницькій лікарні

"Є побоювання, що процес затягують". Розгляд справи смерті 11-річної дитини в кропивницькій лікарні

"Є побоювання, що процес затягують". Розгляд справи смерті 11-річної дитини в кропивницькій лікарні
Суспільне Кропивницький

Підозру у причетності лікарки-гастроентерологині Кіровоградської обласної дитячої лікарні до смерті 11-річної Олі Гаврилової у суді розглядають рік, до того були три роки досудового розслідування. Дитині поставили діагноз запалення кишківника, а через пів року вона померла від двох інсультів та руйнації тромбоцитів у крові. Ймовірна причина – неправильно призначені ліки. Законодавством встановлений строк на розгляд справи – п’ять років. Після його закінчення кримінальну відповідальність можуть скасувати, говорить адвокатка потерпілої сторони Олена Прібиткова: "Є нюанси, які нам вказують на те, що строки затягують".

На останньому судовому засіданні, які відбуваються приблизно раз у два тижні, говорить адвокатка, був допитаний батько дівчинки Володимир Гаврилов. "Він – ключова особа у цій справі, оскільки приклав багато зусиль для того, щоб вона дійшла до суду, і ми сподіваємось, що винна особа буде притягнута до відповідальності. В допиті він відтворив усі події – від першої скарги дитини на болі в животі і до її загибелі. Також показав фотографії дитини, в тому числі у реанімації, коли у неї почались незворотні процеси, які призвели до смерті".

Справу розглядали три роки на етапі досудового розслідування, під час якого отримали результати комплексної судово-медичної експертизи. "На її основі, де чітко вказано, які страшні прорахунки були зроблені і в діагностиці, і в лікуванні дитини було обґрунтоване обвинувачення", – говорить Олена Прібиткова.

Результати цієї експертизи повністю суперечать висновкам, які зробила клініко-експертна комісія Кіровоградського обласного департаменту охорони здоров’я стосовно цієї справи: "Там дії лікарів виправдані", – каже адвокатка.

Відповідно до статті 49 КК, звільнення від відповідальності у зв’язку з плином строків давності може наступити наступного року. "Звісно, ми хвилюємось з цього приводу, бо ми хочемо, щоб людина понесла кримінальну відповідальність, а є певні нюанси, які нам вказують на те, що вони затягують ці строки. – каже Олена Прібиткова. – Чому? Два засідання тому ми обговорювали призначення дати наступного засідання. Третьою особою – цивільним відповідачем – є сама лікарня, вона є учасником цієї справи. Під час обговорення дати, представниця лікарні наполягла на потрібній їй даті, бо у неї була запланована відпустка. Дату призначили зогляду на її побажання, всі учасники суду були присутні на засіданні, а представник лікарні не прийшов, мотивуючи тим, що вона у відпустці".

Адвокатка говорить, заявили у суді, що третя особа вживає заходів для затягування строків. Суддя прийняв клопотання: "Але він не може вплинути процесуально на це, оскільки він не може примусово залучити третю сторону до процесу, – говорить Олена Прібиткова. – З практики можу сказати, що коли підходять строки давності, учасники процесу починають хворіти, не з'являтись тощо".

Закінчуються строки давності у справі. Що з обвинуваченим?

За словами адвокатки, після закінчення строків давності, які передбачені статтею 49 КК, обвинувачений може подати заяву до суду про звільнення від кримінальної відповідальності. В цьому випадку суд зобов’язаний звільнити людину від відповідальності.

Проте потерпіла сторона має право в межах цивільного законодавства вимагати матеріальних та моральних збитків.

"Таким чином обвинувачена лікарка може уникнути кримінальної відповідальності, але цивільної не уникне. Але ми всі прикладаємо максимум зусиль, щоб довести її провину", – каже Олена Прібиткова.

За словами адвокатки, з точки зору процесу і діяльності самого суду, сторона потерпілих зауважень не має. "У нас був інший суддя, коли почалася війна, він пішов на фронт, ми написали клопотання про перерозподіл справи, тому що ми дуже хвилювались про плин цих строків. Наше клопотання задовольнили".

Справу розслідують у Ленінському районному суді Кропивницького.

Як коментують ситуацію в дитячій обласній лікарні?

До закінчення судового розслідування ситуацію не обговорюватимуть, сказав керівник лікарні Василь Хорощак. З тієї ж причини від коментарів відмовляється лікарка Надія Котирєва.

"У лікарню висновки медекспертизи не надходили", – сказав Василь Хорощак.

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Що відомо

"Ми готові були брати її на руки і бігти, але наша дитина померла швидко". Історію хвороби та смерті Олі Гаврилової Суспільному розповів батько дитини Володимир.

Читайте також

  • У кропивницькому суді досліджують докази у справі вбивства школярки Діани Хріненко
  • У Кропивницькому суд призначив умовне покарання директорці школи, яка збила насмерть жінку
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок