У Кропивницькому суд призначив умовне покарання директорці школи, яка збила насмерть жінку

У Кропивницькому суд призначив умовне покарання директорці школи, яка збила насмерть жінку

У Кропивницькому суд призначив умовне покарання директорці школи, яка збила насмерть жінку
Пішохідний перехід на вулиці Євгена Чикаленка у Кропивницькому, де сталась смертельна аварія. 4 вересня 2020 / фото Суспільне Кропивницький

У Ленінському районному суді Кропивницького оголосили вирок директорці школи Олені Яровій. Суд визнав її винною та призначив чотири роки позбавленння волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на три роки. У той же час звільнив обвинувачену від відбування покарання з випробуваннням на три роки.

Що відомо: Аварія сталась торік на початку вересня. Загинула 51-річна жінка, яка переходила дорогу на пішохідному переході.

Згідно вироку суду від 30 серпня, Олена Ярова раніше не засуджена, за місцем проживання та роботи характеризується позитивно. На обліку в психоневрологічному та наркологічному диспансерах не перебуває, має інвалідність третьої групи. Не мала штрафів за порушення Правил дорожнього руху України.

"Доглядає за матір'ю 1942 року народження. Бере активну участь у забезпеченні потреб територіальної оборони Кропивницького та переселенців, які тимчасово перебувають у школі, яку вона очолює", – йдеться у вироку.

Обставинами, які пом'якшують покарання, суд визнав беззаперечне визнання обвинуваченою своєї вини, щире каяття, добровільне часткове відшкодування завданих збитків у розмірі 200 тисяч гривень. Обставин, які обтяжують покарання, судом не встановлено.

Суддя Олена Лук'янова зарахувала в строк відбування покарання час перебування обвинуваченої у слідчому ізоляторі з 4 по 7 вересня 2020 року.

Також суд зобов'язав відшкодувати витрати на поховання та спорудження надгробного пам'ятника – 39890 тисяч гривень, компенсувати одному з родичів загиблої 10 тисяч гривень витрат на правову допомогу та сплатити 50 тисяч гривень моральної шкоди. Ще трьом – по 80 тисяч.

Сплатити на користь держави витрати, пов'язані з проведенням експертиз в кримінальному провадженні в сумі 6047 гривень 51 копійку.

Адвокатка родини загиблої жінки Лариса Любович сказала Суспільному, від коментарів утримуються.

Апеляцію на рішення суду подаватиме обласна прокуратура, розповіла речниця Наталія Алєксєєнко.

Адвокат Олександр Бабков, сказав, що його підзахисна Олена Ярова заборонила йому надавати будь-які коментарі стосовно вироку суду.

Що відомо

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок