Росіяни намагалися тиснути на генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, коли фахівці МАГАТЕ готували звіт щодо ситуації на Запорізькій АЕС. Про це заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради Безпеки ООН, яке вчергове ініціювала Росія через обстріли тимчасово окупованої Запорізької АЕС нібито українськими військовими.
За словами Кислиці, Росія намагається використати інструментарій Ради Безпеки ООН, щоби переспрямувати увагу міжнародної спільноти і відвести її від нагальної потреби демілітаризації і деокупації української ЗАЕС, яку росіяни перетворили на свою військову базу.
Читайте також: У Нью-Йорку відбулося ініційоване РФ засідання Радбезу ООН. Про що говорили
“Ми спостерігали, як російський посланник скаржиться, що у них не було часу нормально дослідити опублікований звіт МАГАТЕ. Хоча сама Росія так негайно скликала це засідання. Я думаю, що єдине пояснення таких дій Росії, це спроба тиснути на генерального директора МАГАТЕ Гроссі та його команду, коли вони ще готували звіт”, — сказав Кислиця.
І коли цей план не був реалізований, тоді російський посланник відчайдушно намагався маніпулювати звітом, який, як він сам зізнався, йому забракло часу вивчити, додав Кислиця.
6 вересня у Міжнародному агентстві з атомної енергії опублікували звіт за підсумками свого візиту на Запорізьку атомну електростанцію, який відбувся 1 вересня. За словами експертів, ситуація в Україні безпрецедентна. Ядерна аварія може мати серйозні наслідки як всередині країни, так і за її межами.
Що відомо
- 25 серпня Запорізька АЕС вперше повністю відключилася від енергомережі. Як повідомили в Державній інспекції ядерного регулювання України, в результаті бойових дій в районі розміщення Запорізької АЕС відбулось відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ "Дніпровська". Таким чином, дії окупантів РФ спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції.
- 31 серпня до Запоріжжя прибула місія МАГАТЕ. У Головному управлінні розвідки повідомили, що місія має прибути на Запорізьку атомну електростанцію 1 вересня. До складу місії входять експерти з Польщі, Литви, Сербії, Китаю, Франції та інших країн. Представників Британії, США та Росії у ній немає.
- 1 вересня представники МАГАТЕ прибули до Енергодара на Запорізьку АЕС. Під час візиту на окуповану росіянами Запорізьку АЕС місія МАГАТЕ сфокусується на трьох завданнях: фізичний захист, ядерна безпека, гарантії нерозповсюдження ядерних матеріалів.
- 5 вересня Через відімкнення в результаті пошкоджень від обстрілів ЛЕП "Феросплавна", був розвантажений та відключений від мережі енергоблок №6 Запорізької АЕС, єдиний, який подавав електроенергію в енергосистему України.
Війна. Усі останні новини