Які виплати отримують родини загиблих воїнів. Розповіли в міністерстві у справах ветеранів

Які виплати отримують родини загиблих воїнів. Розповіли в міністерстві у справах ветеранів

Які виплати отримують родини загиблих воїнів. Розповіли в міністерстві у справах ветеранів
. (Фото: Женя Савілов / Getty Images)

Міністерство оборони України виплачує за загибель українських воїнів — 15 млн грн. До повномасштабного вторгнення Росії одноразова грошова допомога становила 750 прожиткових мінімумів — це приблизно 1 млн 800 тис грн.

Про це розповів перший заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун, в ефірі загальнонаціонального телемарафону на Суспільному.

За його словами, при виплаті пільг міністерство керується Законом України №3551 "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

"Якщо ми беремо членів родин загиблих захисників та захисниць — це одноразова грошова допомога під час загибелі або смерті героя: 50% житлово-комунальних послуг, санаторно-курортне лікування, психологічна реабілітація в комплексі родини, першочергове право на отримання земельних ділянок", — розповів Порхун.

Він розповів, що головний перелік пільг спрямований на житлово-комунальні послуги та надбавки до пенсій.

"Якщо в родини немає пенсії, вони отримують щомісячну грошову допомогу, кожен член родини в розмірі 6100 грн. На всі соціальні послуги з 24.02.2022 кошти не були призупинені, і вони постійно доходять до ветеранів війни та членів родин загиблих".

Щодо одноразової грошової допомоги у випадку загибелі українського воїна, є затверджений перелік документів, які необхідно подати.

"Цей перелік можна знайти на сайті Міноборони та в Центрах комплектації. Туди подаються ці документи, і далі Центри супроводжують ці виплати. Якщо воїн, який загинув під час захисту нашої держави, офіційно проходив в бойовому розпорядженні, то перелік документів, які потрібно зібрати, і які є в Міноборони, цей пакет готується і подається на затвердження комісії, яка безпосередньо ухвалює рішення. Я не чув про такі випадки, коли були відмови. Відмова може бути лише тоді, коли смерть визнана як небойова втрата. Такі випадки є", — зазначив Порхун.

Він додав, що у воїнів є можливість пройти психологічну реабілітацію та санаторно-курортне лікування: "кошти на них є в Мінветеранів, Міноборони, Мінсоцполітики. Кошти є на переосвіту учасників бойових дій". Для цього потрібно звернутись у міністерство у справах ветеранів.

Читайте також

Україна продовжить виплату пенсій громадянам на окупованих територіях — Мінсоцполітики

Вторгнення Росії в Україну, день 187. Текстовий онлайн

Росія втратила за добу близько 350 військових — Генштаб

На початок