Україна завершила Мультиспортивний чемпіонат Європи з 22 нагородами: підсумковий медальний залік

. AP

Найкращі результати українці показали в легкій атлетиці та веслуванні на байдарках і каное.

У німецькому Мюнхені завершився другий Мультиспортивний чемпіонат Європи, на якому розіграли медалі в дев'яти видах спорту. Упродовж змагань збірна України завоювала нагороди в шести з них.

Загалом за чемпіонат українці здобули 22 медалі: 5 золотих, 8 срібних та 9 бронзових. Таким чином збірна завершила Євро на 11-му місці в медальному заліку.

Найуспішнішою для українців стала легка атлетика, адже це єдиний вид спорту, де команда виборола одразу дві золоті медалі й загалом принесла п'ять нагород. Дебютні титули чемпіонок Європи в Мюнхені завоювали Марина Бех-Романчук – у потрійному стрибку, а також Ярослава Магучіх – у стрибках у висоту, де Україна ще ніколи раніше не перемагала.

За кількістю нагород наймедальнішим для України стало веслування на байдарках і каное, в якому "синьо-жовті" вісім разів підіймалися на п'єдестал. Зокрема, чемпіонками Європи в каное-двійці на дистанції 500 метрів стали Людмила Лузан та Анастасія Четверікова.

В академічному веслуванні українці взяли чотири медалі. "Золото" в цьому виді спорту принесли паравеслувальники Світлана Богуславська та Ярослав Коюда, які перемогли в змаганнях змішаних парних двійок.

Також чемпіоном Європи в скелелазінні на швидкість став Даниїл Болдирєв, а велотрек і спортивна гімнастика принесли по дві медалі.