Україна здобула дві медалі у перший день фіналів Євро-2022 з паравеслування: результати

Оновлено
ФКУ

Перші нагороди українських паравеслувальників на Мультиспортивному Євро в Мюнхені.

На чемпіонаті Європи з веслування на байдарках і каное, що цими днями проходить у рамках Мультиспортивного євро, відбулися перші медальні фінали змагань серед паравеслувальників.

За медалі змагалися три представники України. Наталія Лагутенко, Андрій Кривчун та Владислав Єпіфанов стартували в змаганнях з ва'а на дистанції 200 м у трьох окремих фіналах.

У першому ж старті Україна виграла свою першу медаль в паравеслуванні. Наталія Лагутенко посіла третє місце у своєму фіналі, здобувши нагороду на своєму п'ятому поспіль чемпіонаті Європи.

Єпіфанову вдалося здобути "срібло" в класі VL3, де він перемагав на континентальній першості 2019 року. Новому парачемпіону - Джеку Аєрсу з Великої Британії - українець на дистанції українець більше 1.7 секунди.

За крок від третьої медалі українців зупинився Кривчун. Він фінішував четвертим з відставанням у 0.4 секунди від останнього медаліста Норберто Моурау з Португалії.

Паравеслування. ЧЄ-2022. Жінки. Ва'а, одиночки - 200 метрів. Клас VL3У класі VL3 представлені веслувальники з обмеженими фізичними можливостями, які добре використовують ноги, тулуб і руки для веслування.

3. Едді Потдевін (Франція) +1.890

Паравеслування. ЧЄ-2022. Чоловіки. Ва'а, одиночки - 200 метрів. Клас VL2У класі VL2 представлені веслувальники, у яких функціонує тулуб і руки, але обмеженні у використанні своїх ніг.

1. Тамаш Юхаш (Угорщина) 53.957
  2. Хігініо Ріверо (Іспанія) +1.211
  3. Норберто Моурау (Португалія) +1.524

...

• 4. Андрій Кривчун (Україна) +1.972

Оновлено: в новому протоколі результат Кривчуна анульований, а він вказаний у протоколі як дискваліфікований.

Усі медалі України на Мультиспортивному Євро-2022

Дві сьогоднішні нагороди українських паравеслувальників довели загальний доробок України на Мультиспортивному Євро до 11 медалей.

• "золото": Світлана Богуславська, Ярослав Коюда (параакадемічне веслування, мікст, парні двійки), Даниїл Болдирєв (скелелазіння, швидкість)
  • "срібло": Роман Полянський (параакадемічне веслування, одиночки), Олена Старікова (велоспорт, трек, гіт), Людмила Лузан (веслування на каное, каное-одиночки, 500 м), Владислав Єпіфанов (паравеслування на байдарках і каное, ва'а-одиночки - 200 м)
  • "бронза": Анна Шеремет (параакадемічне веслування, одиночки), Катерина Дудченко, Наталія Довгодько, Дарина Верхогляд та Євгенія Довгодько (академічне веслування, парна четвірка), Олена Старікова (велоспорт, трек, кейрін), Андрій Проценко (легка атлетика, стрибки у висоту), Наталія Лагутенко (паравеслування на байдарках і каное, ва'а-одиночки - 200 м)

• У серпні збірна України закінчила виступи на чемпіонаті світу з паравеслування. У канадському Галіфаксі українські паравеслувальники посіли друге загальне місце в медальному заліку з трьома медалями.
  • Одну з трьох нагород - "срібло" в класі VL3 - здобув сьогоднішній фіналіст континентальної першості Владислав Єпіфанов. У Канаді українець також поступився британцю Джеку Аєрсу.
  • Два українських "золота" в паравеслуванні в Галіфаксі здобули Микола Синюк (у класі KL2) та Марина Мажула (KL1).
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022