"Було морально важко повірити в себе після Олімпійських ігор". Гімнаст Ігор Радівілов – про виступ на Євро-2022

"Було морально важко повірити в себе після Олімпійських ігор". Гімнаст Ігор Радівілов – про виступ на Євро-2022

Ексклюзивно
"Було морально важко повірити в себе після Олімпійських ігор". Гімнаст Ігор Радівілов – про виступ на Євро-2022
AP Photo/Pavel Golovkin

Спортсмен поділився враженнями від чемпіонату й здобутої медалі, оцінив результат команди та розповів, як війна вплинула на його підготовку, – для Суспільне Спорт.

Український спортивний гімнаст Ігор Радівілов завершив Мультиспортивний чемпіонат Європи, що відбувся в німецькому Мюнхені, з однією медаллю. Спортсмен здобув "бронзу" в фіналі опорного стрибка. Також Радівілов вийшов до фіналу на кільцях, де врешті посів сьоме місце.

У коментарі Суспільне Спорт гімнаст оцінив свій виступ та окреслив подальші плани.

Що сказав Ігор Радівілов

  • Про те, чому не додививсяРадівілов завчасно покинув "гарячі місця", на яких сиділи учасники, що попередньо входили до топ-3 після перших виставлених оцінок. фінал на кільцях

"Я об'єктивно оцінюю свій виступ. Знаю, як виконав програму та які суперники будуть попереду. Хлопці дуже сильні. Боротися за медаль зараз складно, і я на цю мить робив акцент саме на стрибок. Були проблеми з плечем – на кільцях я багато недопрацьовував. Тому вважаю, що на цьому етапі моєї готовності фінал на чемпіонаті Європи – чудовий результат".

  • Про виступ в опорному стрибку

"Виконав величезний обсяг роботи. Було дуже важко, в першу чергу, морально – піднятися й повірити в самого себе після жорстокого серйозного падіння на Олімпійських іграх. Але я зробив висновки й провів чудову роботу конкретно над другим стрибком і трохи підчистив перший. Гідні суперники – було приємно боротися. Напруга була до останньої секунди. Можу сказати, що максимально задоволений [фінальним] днем.

Медаль? У мене вже є така з 2018 рокуЗ минулого мультиспортивного Євро в Ґлазґо.. Тоді було "срібло", зараз – "бронза". Але будь-яка медаль – це плоди праці, будь-яка медаль – наче золота для спортсмена високого рівня".

Читайте також: Ігор Радівілов здобув "бронзу" в опорному стрибку на Євро-2022. Це перша медаль України у спортивній гімнастиці
  • Про дев'яте місце в командному турнірі

"Насправді команда виступила чудово. Усі наші поставлені задачі були виконані. Ми потрапили на чемпіонат світу, який відбудеться в жовтні-листопаді в Ліверпулі. Основний акцент був на цьому для команди. Я потрапив до своїх фіналів, Ілля [Ковтун] – до своїхУ вільних вправах і на паралельних брусах.. Тому вважаю, що наша команда може бути задоволена".

Читайте також: Чоловіча і жіноча збірні України відібралися на ЧС зі спортивної гімнастики. Він є відбірковим до Олімпіади-2024
  • Про вплив війни на підготовку

"Війна нас змусила розбігтися по Європі й продовжити підготовку не вдома: чи то в друзів, чи то в країнах, які нас приймають. Конкретно я готувався в місті Котбус у Німеччині. Там мої друзі, мій клуб, за який я виступаю. Вони створили для мене прекрасні умови, допомогли як тільки могли в такі важкі для нас моменти. Чекаю з нетерпінням на те, коли України переможе й ми всі повернемося додому".

  • Про подальші плани

"Зараз хочу видихнути, тому що трохи втомився. Багато працювали, досить багато було змагань у мене за останні три місяці. Хочу днів десять перепочити, а потім уже продовжити підготовку до чемпіонату світу".

Читайте також: 19-річний Ілля Ковтун завоював "срібло" на чемпіонаті Європи-2022 на паралельних брусах: відео

Що відомо

  • Ігор Радівілов – 29-річний український спортивний гімнаст, родом із Маріуполя. Бронзовий призер Олімпійських ігор-2012 у опорному стрибку, триразовий призер чемпіонатів світу в опорному стрибку, триразовий призер Європейських ігор, чотириразовий чемпіон Європи (кільця, опорний стрибок, команда).
  • У Мюнхені Радівілов здобув 12-ту медаль чемпіонатів Європи в кар'єрі й сьому – саме в опорному стрибку.
  • Окрім Радівілова, медаль Мультиспортивного Євро здобув ще один українець Ілля Ковтун, який став срібним призером на паралельних брусах.
Читайте також: "Може будемо підіймати ще складність". Гімнаст Ілля Ковтун - про медаль та загальний результат на Євро-2022
На початок