Медведчуку продовжили термін перебування під вартою до 19 вересня

Медведчуку продовжили термін перебування під вартою до 19 вересня

Медведчуку продовжили термін перебування під вартою до 19 вересня
. Архівне фото: УНІАН

Личаківський районний суд міста Львова продовжив термін утримання під вартою без визначення розміру застави для Віктора Медведчука. Лідер політсили "Опозиційна платформа — За життя" залишиться під вартою до 19 вересня. Про це повідомили на сайті Личаківського суду.

"03 серпня 2022 року, слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова задовольнив клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора та продовжив строк тримання під вартою без визначення розміру застави Медведчуку В.В.", — йдеться у повідомленні.

Віктора Медведчука підозрюють у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 258-3 КК України — посягання на територіальну цілісність України, розкрадання природних ресурсів, передача таємної інформації російським спецслужбам, державна зрада та сприяння діяльності терористичної організації. Підозра за останнім епізодом (сприяння тероризму) була оголошена 8 жовтня 2021 року.

Що відомо

  • 12 жовтня 2021 Печерський райсуд Києва відправив Віктора Медведчука під домашній арешт. Але згодом його адвокат повідомив журналістам, що з Медведчука зняли електронний браслет, бо "закінчився термін дії запобіжного по одному з проваджень". Окрім лідера ОПЗЖ, розслідування ведеться щодо п’ятого президента Петра Порошенка — суд має розібратися, чи він знав та сприяв Віктору Медведчуку передавати гроші проросійським бойовикам на Донбасі у "вугільній справі".
  • 27 лютого 2022-го з'явилася інформація про те, що Медведчук залишив адресу, за якою він відбував домашній арешт. Його адвокатка Лариса Чередніченко тоді повідомила Суспільному, що Віктор Медведчук, якого звинувачують у державній зраді, "перебуває у безпечному місці у Києві".
  • 12 квітня 2022 року президент Володимир Зеленський повідомив про затримання Віктора Медведчука та опублікував його фото в наручниках та у військовій формі. Згодом він запропонував обміняти Медведчука на українців, які опинилися в російському полоні.
  • СБУ повідомила деталі затримання: Федеральна служба безпеки Росії намагалася вивезти Медведчука спочатку до Придністров’я, а потім до Москви. Контррозвідка СБУ прорахувала десятки версій, чітко визначила справжній маршрут і з'ясувала місце прибуття евакуаційної групи ФСБ. У результаті Медведчук був затриманий під час виїзду з Київської області.
  • Пізніше Медведчук звернувся до Володимира Зеленського та Володимира Путіна із проханням обміняти його на захисників Маріуполя та заблокованих у місті цивільних.
  • 23 травня Медведчук розповів подробиці у справах щодо виведення з держвласності частини нафтопроводу "Самара – Західний напрямок" і закупівлі вугілля в "ЛДНР". За словами політика, участь у реалізації обох схем брав п’ятий президент Петро Порошенко. Однак адвокат Порошенка Ігор Головань заперечив слова Медведчука.
На початок