Потрапив під мінометний обстріл. Десантник з Житомирщини на кріслі колісному мріє повернутися до війська

Потрапив під мінометний обстріл. Десантник з Житомирщини на кріслі колісному мріє повернутися до війська

Десантник на лікуванні у центрі "Незламні" у Львові
Десантник Михайло на лікуванні у центрі "Незламні" у Львові. Пресслужба Першого ТМО Львова

40-річний десантник Михайло з Бердичева восени 2023 року потрапив під мінометний обстріл. Військового доправили у львівський центр "Незламні" у надважкому стані — з пробитою легенею та розтрощеним хребтом. Впродовж двох місяців медики боролися за його життя, 35 днів захисник не міг самостійно дихати. Попри пошкодження спинного мозку та параліч нижньої частини тіла захисник мріє повернутися до війська і навчати інших бійців.

Більше про історію військового розповіли у Першому ТМО Львова.

У мирному житті 40-річний Михайло з Бердичева на Житомирщині був автомеханіком. У червні 2022 року він добровільно поповнив лави десантників. Восени 2023 року чоловік отримав важке поранення на Запорізькому напрямку. Михайло разом з побратимами потрапив під мінометний обстріл. Воїн закрив собою товаришів та прийняв основний удар на себе.

"Уламки міни прошили ліві лопатку та легеню, розтрощили хребет та дістали аж до спинного мозку. Почалася масивна кровотеча. Побратими затиснули місце поранення тампонадою та оперативно евакуювали надважкого трьохсотого", — повідомляють у лікарні.

Михайло у палаті центру "Незламні"
Михайло у палаті центру "Незламні". Пресслужба Першого ТМО Львова

За життя військового боролися у чотирьох лікарнях — в Запоріжжі, Дніпрі, Києві та Львові. За словами медиків, пацієнт поступив у львівський центр "Незламні" у важкому стані. Він був знерухомлений та не міг самостійно дихати. Понад місяць військовий перебував на апараті ШВЛ у реанімації. Загалом у відділенні інтенсивної терапії Михайло пробув 57 днів.

З першого дня з пацієнтом почали працювати фізичні терапевти і роблять це досі. Завдяки лікуванню та ранній реабілітації захисник вже самостійно дихає, рухає руками та може самостійно їсти. Через травму спинного мозку тіло Михайло нижче грудей, за висновками лікарів, назавжди знерухомлене. Попри це чоловік мріє повернутися до війська та ділитися досвідом з іншими бійцями, зокрема навчати їх збивати дрони з кулемета.

На початок