У англомовній Вікіпедії "українізували" назву Одеси

У англомовній Вікіпедії "українізували" назву Одеси

У англомовній Вікіпедії "українізували" назву Одеси
Фото: скріншот сайту

Волонтери-редактори англійської Вікіпедії перейменували статтю Odessa в Odesa — тепер назва статті базується на україномовній транслітерації міста. Про це повідомляє пресслужба ГО "Вікімедіа Україна".

"Рішення спільноти Вікіпедії перейменувати статтю про Одесу вагоме, бо англомовна Вікіпедія є одним із найпопулярніших вебресурсів у світі. Лише з початку 2022 року статтю про Одесу переглянули понад 1,3 мільйона разів. Також на Вікіпедію спираються чимало джерел інформації, як-то медіа чи інших баз знань. Тож це важливий крок у деколонізації українських топонімів у англійській Вікіпедії", — зазначив редактор української Вікіпедії та член Правління ГО "Вікімедіа Україна" Антон Обожин.

У обговоренні необхідності перейменування взяли участь близько 20 людей. Їм здалося переконливим те, що після того, як місто Одесса у Техасі було вилучено з аналізу, написання з однією "s" домінувало в авторитетних джерелах.

Англійська Вікіпедія є найбільшим та найпопулярнішим із понад 300 мовних розділів Вікіпедії. Англомовний розділ містить понад 6,5 мільйонів статей; за 2021 рік його переглянули близько 75 мільярдів разів.

Більше про Вікіпедію та соціальні мережі в Україні

На початок