Вікіпедія судиться з Роскомнаглядом через статті про російські злочини в Україні

Вікіпедія судиться з Роскомнаглядом через статті про російські злочини в Україні

Вікіпедія судиться з Роскомнаглядом через статті про російські злочини в Україні
Фото: Getty Images

Московський суд оштрафував неприбуткову організацію "Фонд Вікімедіа" на 88 тисяч доларів (понад 3 млн гривень) за відмову видалити публікації про російське вторгнення в Україну та воєнні злочини росіян в українських містах. Фонд оскаржує це рішення, опублікувавши 6 червня звернення, де стверджує, що видалення інформації є порушенням прав людини, а також що РФ не має юрисдикції щодо Вікіпедії. Про це повідомляє видання Reuters.

"Це рішення означає, що верифікована інформація Вікіпедії, яка не узгоджується з наративами російського уряду, є нібито дезінформацією… Уряд Росії націлений на інформацію, яка є життєво важливою для життя людей у час кризи. Ми закликаємо суд переглянути рішення на користь права кожного на доступ до знань і свободу вираження поглядів", – сказав заступник генерального юрисконсульта "Фонду Вікімедіа" Стівен Лапорт.

У квітні 2022 року російський суд оштрафував "Фонд Вікімедіа" через відмову видалити з російськомовної Вікіпедії такі статті: "Вторгнення Росії в Україну", "Військові злочини під час російського вторгнення в Україну" та "Різанина в Бучі". Суд назвав ці статті "дезінформацією". Росія стверджує, що нібито докази військових злочинів складаються з ретельно сконструйованих фейків і що Україна та її західні прихильники поширюють дезінформацію про російські війська.

Представники Вікіпедії ж зазначають, що статті про повномасштабне вторгнення різними мовами сильно відрізняються – вони стали дуже політизованими, оскільки журналістів у Москві часто звинувачують саме у неправдивому звіті про так звану "спеціальну воєнну операцію".

Вікіпедія судиться з Роскомнаглядом через статті про російські злочини в Україні
Вікіпедія судиться з Роскомнаглядом через статті про російські злочини в Україні. Фото: скріншот сайту Вікіпедія

Як ще у світі підтримували Україну, читайте тут

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура