Deutsche Bahn вивозитиме зерно з України до німецьких портів

Deutsche Bahn вивозитиме зерно з України до німецьких портів

Deutsche Bahn вивозитиме зерно з України до німецьких портів
Фото: УНІАН

Німецька державна залізнична компанія Deutsche Bahn почне перевозити українське зерно до німецьких портів. Про це повідомляє DW.

Для цього компанія трансформує залізничну мережу, яка була створена для перевезення гуманітарної допомоги. Більшість вантажів до Німеччини надходитимуть через Румунію. Ще частину зерна забиратимуть із Польщі.

Зерно доставлятимуть до портів Ростока, Гамбурга, а також Браке. Звідти воно вирушатиме до кінцевих покупців у всьому світі.

"Ми намагатимемося перевезти якнайбільше зерна", — зазначив представник DB Cargo, не назвавши конкретних обсягів.

Deutsche Bahn планує відправляти кілька поїздів на тиждень.

Що відомо

  • Блокування Росією українського зерна в портах поставило під загрозу продовольче забезпечення 1,7 мільярда людей у світі. Тому Туреччина активізувала контакти з Росією та Україною щодо створення безпечного коридору в Чорному морі. Зокрема виступила ініціатором проведення переговорів у Стамбулі.
  • Через війну в Україні у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі. РФ продовжує блокувати українські порти, це призводить до нестачі постачання і до подальшого зростання цін на багато основних продуктів.
  • Загалом до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії.
  • Попри те, що Україна розробляє сухопутні експортні маршрути, зокрема через Польщу та Румунію, їхня ефективність не така висока, як транспортування морем. Тому Туреччина почала обговорювати з Україною та РФ створення "зернового коридору" у Чорному морі.
  • Водночас в українському МЗС наголошують, що для функціонування морського маршруту мають бути “дієві гарантії безпеки”, оскільки там не виключають ймовірності, що РФ використає “коридор” для нападу на Одесу. Президент Володимир Зеленський також заявив, що лише завершення війни гарантуватиме надійність постачання продовольства морем.
  • 13 липня українська, турецька та російська військові делегації за участі ООН зустрілися у Стамбулі для переговорів щодо відновлення експорту українського зерна з чорноморських портів в умовах загострення глобальної продовольчої кризи. На зустрічі сторони домовились створити координаційний центр у Стамбулі та провести повторну зустріч української та російської делегацій.
  • Як повідомив народний депутат, член української делегації на переговорах з Росією Рустем Умєров, експорт зерна з території України відбуватиметься через три порти — "Одеса", "Південний" та "Чорноморськ".

Читайте також

Посол України в Туреччині розповів, за яким механізмом повертатимуть вкрадене РФ зерно

Україна не отримала гарантії безпеки для вивезення зерна — Кубраков

Переговори про розблокування українського зерна йдуть по лінії військових — Пєсков

Вторгнення Росії в Україну, день 147. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок