Лише завершення війни гарантуватиме надійність постачання продовольства морем — Зеленський

Лише завершення війни гарантуватиме надійність постачання продовольства морем — Зеленський

Лише завершення війни гарантуватиме надійність постачання продовольства морем — Зеленський
Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський заявив, що війна в Україні впливає на харчову безпеку в усьому світі, а гарантією надійного постачання продовольства через Чорне море може бути лише завершення агресії з боку Росії. Він також закликав виключити РФ з Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO).

Гарант під час свого звернення до Організації економічного співробітництва та розвитку наголосив, що саме український аграрний експорт є стабілізатором на глобальному ринку, а його блокування Росією ставить сотні мільйонів людей під загрозу нестачі продовольства чи й голоду.

"Росія завжди знала, що кілька кроків саме проти нашої держави, в нашому регіоні – і наслідки відчують на всіх континентах. Саме тому Росії потрібен контроль над Україною, саме тому це базовий інтерес світу зараз – допомагати захисту України. Треба якнайшвидше закінчити війну проти нашої держави, щоб можна було гарантувати надійність постачання продовольства через Чорне море", – заявив президент.

Він також зазначив, що "не може бути й мови про продовження членства Росії у FAO".

"Що там Росії робити, якщо вона працює на голод для як мінімум 400 мільйонів, а як максимум – більше мільярда людей?", — запитав він.

Крім цього президент наголосив, що проти Росії мають бути застосовані довгострокові болісні санкції на глобальному рівні, оскільки вона "провокує проти Європи нову міграційну хвилю, використовуючи мешканців Африки, Азії як заручників".

За словами Зеленського, треба якнайшвидше гарантувати довгострокову безпеку Україні, "щоб завдяки "зеленій" енергетичній трансформації можна було гарантувати довгострокову енергетичну безпеку Європи та замістити російське викопне паливо на континенті".

"І, звичайно, треба якнайшвидше взятися до післявоєнного відновлення України, щоб гарантувати, що жодна з екологічних загроз, які створені вже Росією під час війни проти України, не вдарить по наших людях та сусідніх народах", — підсумував він.

Що відомо

  • Через війну в Україні у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі. РФ продовжує блокувати українські порти, це призводить до нестачі постачання і до подальшого зростання цін на багато основних продуктів.
  • Представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік повідомив, що в портах України через війну заблоковано майже 4,5 мільйона тонн зерна, а залізниці недостатньо для експорту.
  • До Росії з тимчасово окупованих територій України вивезли вже близько 400 тисяч тонн зернових, а росіяни погрожують фермерам забрати ще як мінімум 70% майбутнього врожаю. За даними української розвідки, значна частина вивезених з України зернових перебуває на суховантажних суднах під російським прапором в акваторії Середземного моря. Найбільш вірогідна країна призначення вантажу — Сирія.
  • Україна запропонувала створити Організацію країн-експортерів зерна, яка б допомогла запобігти голоду у світі, а також захищала б інтереси своїх членів у питанні імпорту зернової продукції.

Читайте також

Туреччина розробила "дорожню карту" з розблокування експорту українського зерна

Росія вивозить крадене українське зерно під своїми документами до Туреччини — посол Боднар

Росія використовує жителів Африки та Азії як розмінну монету — Зеленський

Україна пропонує створити "зернову ОПЕК": у Мінагро пояснили, чи буде дефіцит продуктів

У Росії запропонували 25 млн тонн зерна на експорт. Блінкен відповів

Єврокомісія не виключає розблокування українських портів за військового сприяння — Домбровскіс

США закликає Росію розблокувати судноплавство й порт Одеси задля експорту зерна — Білий дім

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок