Через війну Україна втратила 25% посівних площ — Мінагрополітики

Через війну Україна втратила 25% посівних площ — Мінагрополітики

Через війну Україна втратила 25% посівних площ — Мінагрополітики
Поля. Фото: Суспільне: Кропивницький

Внаслідок повномасштабного російського вторгнення Україна втратила 25% посівних площ. Крім цього, частково зменшилося виробництва експортноорієнтованих культур.

"Попри втрату 25% посівних площ, структура посівів сільськогосподарських культур цього року в цілому більш ніж достатня для забезпечення споживання, яке своєю чергою теж скоротилося через масові переміщення та зовнішню міграцію", – повідомив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький розповів на брифінгу в Медіацентрі Україна.

За словами Висоцького, головною відмінністю цьогорічної посівної, за винятком екстремального характеру її проведення в умовах бойових дій, є зміна пріоритетів у сільгоспвиробників. Зокрема, часткове зменшення виробництва експортноорієнтованих культу. Це може мати наслідком втрату експортного потенціалу.

За його словами, наразі аграрії змінили структуру посівного клину з точки зору пріоритетності культур. На це вплинуло декілька факторів, зокрема – блокування чорноморських портів та неможливість вирощування у воєнний час більш ресурсоємних вибагливих культур.

За даними Висоцького, найбільші зміни в структурі посівів відбулися у таких культурах, як кукурудза, соняшник та соя. Наприклад, посіви сої, найбільш невибагливої до міндобрив культури, становили трохи менше попереднього року – близько 1,25 млн га до 1,3 млн га торік. Посіви соняшнику збереглися на рівні 4,7 млн га.

"А от кукурудзи посіяно менше, ніж минулого року – 4,6 млн га у порівнянні з минулорічними 5,5 млн га. Хоч вона і дає більший врожай, проте, на відміну від інших культур, складна в логістиці", – додав Висоцький.

Що сталося

Через війну в Україні у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі. РФ продовжує блокувати українські порти, що призводить до нестачі поставок і до подальшого зростання цін на багато основних продуктів.

Загалом до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії. Після вторгнення РФ, Україна обмежила експорт деяких зернових.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Росія має відвести свої сили в морській акваторії навколо України та надати безпекові гарантії про ненапад на порти та комерційні конвої.

Що відомо

  • 1 червня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна працює над організацією міжнародної операції з безпечного експорту збіжжя Чорним морем, яку очолюватиме ООН.
  • 12 червня заступник міністра закордонних справ України Дмитро Сенік розповів, що Україна розробила два маршрути через Польщу та Румунію для експорту зерна та запобігання глобальній продовольчій кризі.

Читайте також

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Бомбардування "хлібного кошика": як війна Росії проти України поглиблює світову продовольчу кризу

Deutsche Bahn хоче експортувати більше зерна з України

Росія хоче спровокувати продовольчу, міграційну та енергетичну кризу — Зеленський

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок