Росія вивозить крадене українське зерно з Криму до Туреччини — "Схеми"

Росія вивозить крадене українське зерно з Криму до Туреччини — "Схеми"

Росія вивозить крадене українське зерно з Криму до Туреччини — "Схеми"
ЦСКІБ

Окупанти вимикають радари на суднах, якими вивозять українське зерно з Криму в турецькі порти, але цей систематичний процес регулярно потрапляє на знімки з супутника.

Як йдеться в розслідуванні журналістів "Схем", у супровідних документах на зерно, яке великими партіями імпортує Туреччина, походження товару зазначене як "Крим, Росія". Зерно вантажиться в порту "Авліта" (Севастополь), куди його звозять з тимчасово окупованих територій, зокрема Херсонської та Запорізької областей.

"Під час входження в кримський порт балкери вимикають радари, тому їх неможливо відстежити через системи моніторингу суден, такі як Marine Traffic або Equasis. Але їм не вдається «сховатись» від супутника, який з космосу фіксує перебування та завантаження суден в кримській "Авліті", — йдеться в розслідуванні "Схем".

Одне з таких суден – "Михайло Ненашев" під російським прапором. Журналісти наводять докази трьох його рейсів з порту в Криму до портів Туреччини.

Посол України в Туреччині Василь Боднар зазначив, що Україна працює з турецькою стороною, "але нам кажуть, що російські документи, які надаються для ввезення зерна в порт – вони є легальними і вони їх сприймають, як такі, що необхідні для того, щоб розвантажити судно в законний спосіб".

У Міністерстві аграрної політики України повідомляли, що вирощеного в Криму зерна вистачає лише для внутрішнього споживання, адже Україна не постачала на півострів воду для зрошення. Те, що з "Авліти" експортується зерно саме з новоокупованих територій, прямо визнавав і призначений Росією так званий голова Криму Сергій Аксьонов.

Влада Туреччини повідомляла, що розслідує заяви про те, що українське зерно було незаконно вивезено Росією, зокрема до її портів, але зазначала, що поки не виявила жодних таких поставок.

Читайте також

Бомбардування "хлібного кошика": як війна Росії проти України поглиблює світову продовольчу кризу

РФ вивезла до Сирії 100 тисяч тонн вкраденого українського зерна

На початок