Перейти до основного змісту
"Нам загрожує пекло на землі: В ООН закликали покласти край війні в Україні і відкрити порти для зерна

"Нам загрожує пекло на землі: В ООН закликали покласти край війні в Україні і відкрити порти для зерна

"Нам загрожує пекло на землі: В ООН закликали покласти край війні в Україні і відкрити порти для зерна
. Фото: Pexels

Якщо війна в Україні не закінчиться або не будуть розблоковані українські порти, аби можна було вивезти зерно, світ очікує "пекло на землі".

Про це заявив директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі, пише The Guardian.

За його словами, ще до війни в Україні світ зіткнувся з безперецедентною продовольчою кризою через пандемію коронавірусу та зростання цін на паливо.

"Тоді ми думали, що гірше вже бути не може, але ця війна виявилася руйнівною"— сказав Бізлі.

Він зазначив, що зараз світ зіткнувся з "лячним" дефіцитом, який може дестабілізувати країни, що залежать від експорту пшениці з України та Росії.

За словами Бізлі, Україна щороку вирощує достатньо продовольства, щоб нагодувати 400 мільйонів людей. Вона виробляє 42% світової соняшникової олії, 16% кукурудзи та 9% пшениці. Сомалі залежить від України й Росії щодо всього імпорту пшениці. Єгипет отримує 80% свого зерна з цих двох країн.

ВПП ООН отримує 40% пшениці для своїх програм надзвичайної продовольчої допомоги з України.

Посилаючись на зростання цін на транспортування, добрива та паливо як ключові фактори — через Covid-19, кліматичну кризу та війну в Україні — Бізлі сказав, що кількість людей, які страждають від "хронічного голоду", зросла з 650 мільйонів до 810 мільйонів останні п'ять років.

"Це дуже, дуже страшний час. Нам загрожує пекло на землі, якщо не відреагуємо негайно. Найкраще, що ми можемо зробити прямо зараз, — це покласти край цій клятій війні в Україні і відкрити порти", — наголосив Бізлі.

Він зазначив, що протести через подорожчання уже виникли в Шрі-Ланці, Тунісі, Пакистані та Перу, також неспокійно було у Буркіна-Фасо, Малі, Чаді і це лише ознака майбутніх подій.

Бізлі закликав найбагатших людей світу направити більше грошей на боротьбу з глобальним голодом, а також закликав Володимира Путіна відкрити Одесу.

Що відомо

  • Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет заявила, що через війну в Україні кількість людей з нестачею продовольства протягом року зросте на 47 мільйонів — з 276 млн на початку 2022 року до 323 млн протягом року.
  • За даними Всесвітньої продовольчої програми, до кінця цього року найсильніша посуха за останні чотири десятиліття ставить під загрозу життя людей на Африканському Розі: до 20 млн людей у ​​Кенії, Ефіопії та Сомалі зіштовхнуться із ризиком голодної смерті. Найруйнівніша криза розгортається в Сомалі, де близько 7 млн людей із 16-мільйонного населення країни стикаються з гострою нестачею продовольства. Згідно з базою даних ЮНІСЕФ, із січня щонайменше 448 дітей померли від голоду.
  • Через війну в Україні у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі. РФ продовжує блокувати українські порти, це призводить до нестачі поставок і до подальшого зростання цін на багато основних продуктів.
  • Загалом до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії. Після вторгнення РФ, Україна обмежила експорт деяких зернових.
  • До Росії з тимчасово окупованих територій України вивезли вже близько 400 тисяч тонн зернових, а росіяни погрожують фермерам забрати ще як мінімум 70% майбутнього врожаю. За даними української розвідки, значна частина вивезених з України зернових перебуває на суховантажних суднах під російським прапором в акваторії Середземного моря. Найбільш вірогідна країна призначення вантажу — Сирія.
  • За словами президента Володимира Зеленського, масштабна продовольча криза у зв’язку із блокуванням Росією українських портів може загрожувати країнам світу вже у липні.
  • У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Росія має відвести свої сили в морській акваторії навколо України та надати безпекові гарантії про ненапад на порти та комерційні конвої.
  • Президент Сенегалу Макі Салл, який очолює Африканський союз, зустрінеться з президентом РФ Володимиром Путіним, щоб домовитись про розблокування постачань зерна та сільськогосподарських добрив.
  • 1 червня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна працює над організацією міжнародної операції з безпечного експорту збіжжя Чорним морем, яку очолюватиме ООН.
  • Посольство України в Бейруті повідомило, що за весь час війни Росія вивезла до Сирії приблизно 100 000 тонн зерна.
  • Міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір заявив, що Україна не може розраховувати на те, що Путін надасть безпечний прохід зерновим суднам.Він також пообіцяв виділити кошти для фінансування потужностей в Ізмаїлі Одеської області, щоб вивезти зерно через Дунай.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 115. Текстовий онлайн

Розвінчування російських фейків 17 червня

Українську волонтерку Тайру звільнили із полону

Статус кандидата в ЄС, Борис Джонсон знову в Києві, "Василий Бех" затонув. Війна. Головне за 17 червня

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня

Вибір редакції

На початок