В Інтернаціональному легіоні розраховують, що трьох засуджених до страти у так званій "ДНР" іноземних громадян вдасться обміняти як військовополонених за домовленістю сторін.
"Що можна зробити, щоб звільнити військовополонених? Міжнародне право чітко каже – необхідно обмінятися військовополоненими – це рішення зазначене у Женевських конвенціях. На жаль, одна зі сторін у цьому конфлікті не визнає статусу певних осіб як військовополонених", — заявив спікер Інтернаціонального легіону оборони України Дам'єн Магру на брифінгу.
Він додав з посиланням на юриста одного з трьох засуджених, що буде подано апеляцію на це рішення, і це дасть якийсь час.
"У мене немає якоїсь конкретної інформації, але я сподіваюсь, що на найвищих рівнях в українському і британському уряді щось робиться для організації обміну цих військовополонених. Я сподіваюсь, що це буде успішно і що може бути якась угода", — додав він.
Магру також заявив, що в Інтернаціональному легіоні дуже занепокоєні ситуацією із британцем Ендрю Хіллом, якого росіяни затримали на Миколаївщині наприкінці квітня.
"Ендрю Хілл так само є військовополоненим уже близько 4-5 тижнів. Ми не знаємо, який його поточний стан. Ми не знаємо, чи отримує він лікування, не знаємо, що росіяни та їхні поплічники планують для нього. Ми дуже занепокоєні цією ситуацією. Ми наполегливо закликаємо ставитися до Ендрю Хілла як до військовополоненого згідно з Женевськими конвенціями", — сказав спікер.
Він підкреслив, що Хілл, як інші члени Інтернаціонального легіонеру, є військовослужбовцем і має контракт із ЗСУ, а відтак за міжнародним законодавством має статус військовополоненого.
Що відомо
- 9 червня суд так званої "Донецької народної республіки" засудив до страти трьох іноземців — громадян Великої Британії Ейдена Есліна та Шона Піннера, а також підданого Королівства Марокко Брагіма Саадуна. Усі вони воювали на боці Збройних сил України, захищали Маріуполь. Вони мають місяць на оскарження рішення "суду".
- Раніше Оксана Марченко запропонувала обміняти свого чоловіка Віктора Медведчука на британців Ейдена Есліна та Шона Піннера, які, як вона стверджувала, потрапили в полон до військових Росії та формувань самопроголошеної "ДНР".
- Пізніше Еслін і Піннер з'явилися на російському державному телебаченні та попросили обміняти їх на Медведчука. У британському уряді зазначили, що перебування їхніх громадян в Україні є незаконним і питанням обміну там не займаються.
Читайте також
Боронили Маріуполь. Що відомо про трьох іноземців в лавах ЗСУ, яких в "ДНР" засудили до страти
"Ми розуміли, що можемо навіть не долетіти" — боєць "Азову" про те, як проривались у Маріуполь
"Умови задовільні, але їжа та вода потребують покращення" — дружина полоненого командира "Азову"
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу