В Україну 7 червня прибуде Комісія ООН для розслідування воєнних злочинів Росії

В Україну 7 червня прибуде Комісія ООН для розслідування воєнних злочинів Росії

В Україну 7 червня прибуде Комісія ООН для розслідування воєнних злочинів Росії
Фото: Facebook

В Україні з 7 до 16 червня 2022 року перебуватимуть члени незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні прав людини та міжнародного гуманітарного права. Це їхня перша місія.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Ради ООН з прав людини.

Комісари документуватимуть інформацію про воєнні злочини Росії. Вони мають намір відвідати декілька міст, зокрема Львів, Київ, Харків та Суми, аби отримати інформацію з перших вуст про ймовірні порушення, а також зустрітися з постраждалими, свідками і переселенцями.

Також заплановані зустрічі комісарів ООН із представниками українського уряду, громадянського суспільства й агентств Організації щодо ситуації в країні.

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні є незалежним органом, уповноваженим Радою з прав людини ООН:

  • розслідувати всі ймовірні порушення та утиски прав людини та порушення міжнародного гуманітарного права, а також пов’язані з ними злочини, в контексті агресії РФ проти України;
  • встановити факти, обставини та першопричини будь-яких подібних порушень і утисків;
  • збирати, узагальнювати та аналізувати докази таких порушень і утисків, включно з їх гендерним виміром, на випадок будь-яких майбутніх судових розглядів.

Комісари проведуть пресконференцю наприкінці своєї місії 15 червня.

Зазначається, що комісія представить доповіді за підсумками своєї діяльності Генеральній асамблеї у жовтні 2022 року та Раді з прав людини ООН – у березні 2023 року.

Що відомо

  • 12 травня відбулась спеціальна позачергова сесія Ради ООН з прав людини, присвячена воєнним злочинам РФ в Україні. Прохання про скликання цієї сесії напередодні направила Україна, його підтримали майже 60 інших членів Ради.
  • На сесії Рада ухвалила резолюцію із закликом розслідувати воєнні злочини Росії на українській території, зокрема в Маріуполі.
  • 7 квітня Генеральна Асамблея ООН припинила роботу РФ у Раді ООН з прав людини через грубі та систематичні порушення прав людини в Україні. Відповідне рішення підтримали 93 країни, проти висловились 24. Утримались від голосування представники 58 держав.
  • Росія стала першою країною, членство якої в Раді ООН з прав людини припинили. Це найвища санкція, яку може ухвалювати Рада проти своїх членів у разі порушення ними прав людини.
  • За даними CNN, російські дипломати погрожували делегаціям країн-членів ООН, щоб вони не припиняли участь Росії у діяльності Ради ООН з прав людини. Перед голосуванням російські дипломати розіслали ноти, в яких погрожували країнам "наслідками" у разі виключення РФ з організації.
  • 10 травня Генеральна Асамблея ООН обрала Чехію членом Ради з прав людини замість Росії, чиє членство там припинили у квітні 2022 року.

Читайте також

Саміт ЄС в Брюсселі: що говорили про Україну та як погоджували шостий пакет санкцій

Компромісне ембарго на російську нафту та персональні санкції: що увійшло до шостого пакета санкцій ЄС

Сто днів. Ключові події повномасштабної війни Росії проти України

Вторгнення Росії в Україну, день 100. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок