ООН проголосувала за виключення РФ з Ради з прав людини через геноцид українців

ООН проголосувала за виключення РФ з Ради з прав людини через геноцид українців

Оновлено
ООН проголосувала за виключення РФ з Ради з прав людини через геноцид українців
. Фото: АР

Генеральна асамблея на засіданні ООН 7 квітня підтримала рішення щодо припинення роботи РФ у Раді ООН з прав людини через грубі та систематичні порушення прав людини в Україні.

Відповідне рішення підтримали 93 країни, проти висловились 24. Утримались від голосування представники 58 держав.

Суспільне транслювало засідання наживо.

У проєкті резолюції, підтриманому Генасамблеєю, висловлюється "серйозне занепокоєння через тривалу кризу прав людини та гуманітарну кризу в Україні", зокрема через повідомлення про порушення прав з боку Росії.

Загалом без Росії в Раді з прав людини буде 46 членів – для ухвалення рішення необхідно було дві третини голосів усіх членів Генасамблеї.

Росія попередила країни, що голосування "за" або утримання буде розглядатися як "недружній жест" з наслідками для двосторонніх зв'язків.

США своєю чергою оголосили, що домагатимуться відсторонення Росії з Ради ООН з прав людини після того, як Україна звинуватила російських військових у вбивстві сотень мирних жителів у місті Буча.

Що відомо

  • Міністерство закордонних справ Великої Британії 4 квітня закликало виключити Росію із Ради ООН з прав людини через системне вчинення злочинів проти людяності, зокрема, після дій російських військових щодо цивільних у Бучі Київської області.
  • Перед тим Сполучені Штати закликали Генеральну Асамблею ООН виключити Росію з Ради з прав людини через вбивства російськими військами мирних жителів у місті Буча. Про це заявила послиня США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.
  • Представниця США Лінда Томас-Грінфілд 5 квітня під час засідання Радбезу ООН щодо війни в Україні заявила, що участь Росії в раді ООН з прав людини шкодять образу цієї Ради. “Їхня участь погіршує вплив ООН, нам потрібно виправити це", – заявила Томас-Грінфілд.

Читайте також

Війна Росії в Україні. День 43. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок