Рада ООН з прав людини підтримала розслідування воєнних злочинів РФ в Україні

Рада ООН з прав людини підтримала розслідування воєнних злочинів РФ в Україні

Рада ООН з прав людини підтримала розслідування воєнних злочинів РФ в Україні
Місце проведення сесій Ради ООН з прав людини, Женева, Швейцарія. Фото: Еміне Джеппар/Twitter

Рада ООН з прав людини на спеціальній сесії 12 травня ухвалила резолюцію із закликом розслідувати воєнні злочини Росії на українській території, зокрема в Маріуполі. Про це повідомляється на Twitter-сторінці Ради.

У резолюції наголошується на "ситуації, що погіршується, щодо прав людини в Україні у зв’язку з російською агресією", зокрема з урахуванням подій у Маріуполі та інших українських містах і містечках.

Резолюцію підтримали 33 країни, ще 12 — утримались під час голосування, проти проголосували лише дві — Китай і Еритрея.

12 травня відбулась спеціальна позачергова сесія Ради ООН з прав людини, присвячена воєнним злочинам РФ в Україні. Прохання про скликання цієї сесії напередодні направила Україна, його підтримали майже 60 інших членів Ради.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 7 квітня Генеральна Асамблея ООН призупинила роботу РФ у Раді ООН з прав людини через грубі та систематичні порушення прав людини в Україні. Відповідне рішення підтримали 93 країни, проти висловились 24. Утримались від голосування представники 58 держав.
  • Росія стала першою країною, членство якої в Раді ООН з прав людини призупинили. Це найвища санкція, яку може ухвалювати Рада проти своїх членів у разі порушення ними прав людини.
  • За даними CNN, російські дипломати погрожували делегаціям країн-членів ООН, щоб вони не призупиняли участь Росії у діяльності Ради ООН з прав людини. Перед голосуванням російські дипломати розіслали ноти, в яких погрожували країнам "наслідками" у разі виключення РФ з організації.
  • 10 травня Генеральна Асамблея ООН обрала Чехію членом Ради з прав людини замість Росії, чиє членство там призупинили у квітні 2022 року.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 78. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок