Журналісти склали карту мародерства в армії РФ. Ймовірно, вони крали не лише в українців, а й у самих себе

Журналісти склали карту мародерства в армії РФ. Ймовірно, вони крали не лише в українців, а й у самих себе

ЗМІ
Журналісти склали карту мародерства в армії РФ. Ймовірно, вони крали не лише в українців, а й у самих себе
Журналісти російського видання "Медиазона" склали карту мародерства військових РФ. Getty Images

Журналісти російського видання "Медиазона" склали карту мародерства військових РФ, які брали участь у повномасштабному вторгненні в Україну з 24 лютого. Є свідчення, що випадки мародерства відбувалися і серед самих росіян.

Про це йдеться в матеріалі "Медиазоны".

Журналісти зібрали дані про понад 18,5 мільйона відправлень із 46 пунктів російської поштової компанії "СДЭК" у 13 містах на кордоні України та Росії й Білорусі загальною вагою 58 тонн. З’ясувалося, що з початком вторгнення відбувся "аномальний" сплеск відправлень.

"Медиазона" зазначає, що з 24 лютого зросла середня вага посилок, які відправлялися з прикордонних пунктів "СДЭК". На 4 квітня, коли російські війська вийшли з Києва, вона сягнула рекордних майже чотирьох тонн.

Найбільше вантажів з 21 лютого по 20 травня було відправлено з прикордонних пунктів "СДЭК" у Москву й Єкатеринбург (але оскільки це великі міста, то пов’язати такий сплеск безпосередньо із воєнними діями важко).

Водночас місто Юрга Кемеровської області РФ із населенням 80 тисяч людей отримало за згаданий період 5,8 тонн "підозрілих" посилок. "Медиазона" зазначає, що в місті розташовані три великі військові частини: 106-та окрема бригада матеріально-технічного забезпечення, 74-та окрема гвардійська мотострілецька бригада та 120-та артилерійська бригада.

В одній з посилок, яка була відправлена з міста Валуйки (30 кілометрів від українського кордону) 29 квітня, журналісти побачили безпілотник "Орлан-10", який перебуває на озброєнні в російській армії. Його посилав, якщо судити з погонів, капітан російської армії.

Журналісти склали карту мародерів в армії РФ. Ймовірно, вони крали не лише в українців, а й у самих себе
Російський капітан з безпілотником "Орлан" у поштовому відділенні компанії "СДЭК", Валуйки, Росія, 29 квітня 2022 року. Фото: Медиазона / скриншот

"Медиазона" припускає, що це може бути свідченням випадків мародерства серед російських військових. Але підтвердити пересилання безпілотника журналісти не змогли. "СДЭК" також відмовився від коментарів.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • На початку квітня Генеральний штаб Збройних Сил підтвердив, що росіяни відводять свої війська з півночі Київської області в бік державного кордону з Білоруссю. В колонах армії РФ окрім техніки — викрадені авто і награбоване майно.
  • Білоруське опозиційне ЗМІ "Беларускі Гаюн" опублікувало персональні дані військових РФ, які відправляють багатовагові багажі із награбованим в Україні майном до Росії: номери телефонів, військові частини та міста проживання російських окупантів.

Читайте також

Як в Росії виникла культура мародерства – розповідає історик Андрій Рукас

В МВС закликають не чинити самосуду над мародерами

Вторгнення Росії в Україну, день 92. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок