Італія передала ООН свій мирний план щодо припинення війни РФ проти України

Італія передала ООН свій мирний план щодо припинення війни РФ проти України

ЗМІ
Італія передала ООН свій мирний план щодо припинення війни РФ проти України
AP

Міністерство закордонних справ Італії передало на розгляд ООН свій мирний план, що передбачає припинення вогню та поетапне врегулювання ситуації в Україні.

Відповідний документ є у розпорядженні італійського видання la Repubica.

Чотири етапи італійського плану передбачають:

  • припинення вогню та демілітаризацію фронту під наглядом ООН;
  • швидкий вступ України до ЄС та її нейтральний статус без приєднання до НАТО;
  • угоду між Україною і Росією щодо "спірних територій" Донбасу і Криму для вирішення суперечностей щодо міжнародно визнаних кордонів;
  • новий багатосторонній договір про мир і безпеку в Європі.

"Якщо вірно, що війна — це провал дипломатії, вірно також і те, що саме дипломатія може покласти край війнам. Рано чи пізно вони всі закінчуються, і ми повинні бути готові до планів на післявоєнний період", — прокоментував даний план глава МЗС Італії Луїджі Ді Майо.

Зазначається також, що Італія запропонувала країнам і міжнародним організаціям, зокрема ООН і ЄС, стати частиною міжнародної групи сприяння, що має бути створена для виконання дипломатичних зобов'язань.

Що відомо

  • 17 травня радник керівника ОП Михайло Подоляк повідомив, що перемовини щодо мирного врегулювання військового конфлікту між Україною та Росією тимчасово припинились. В Міністерстві закордонних справ Росії заявили при цьому, що "Україна фактично вийшла з переговорного процесу".
  • Очільник української делегації на перемовинах з РФ Давид Арахамія заявив, що змінилась конструкція підписання мирного договору та договору про гарантії безпеки.
  • Раніше Подоляк заявив, що одним з ключових питань, які обговорюють Україна та Росія під час перемовин, є договір про міжнародні гарантії безпеки для України.
  • 29 березня у Стамбулі відбулись офлайн-перемовини української та російської делегацій щодо припинення війни. Сторони розглянули питання Договору про гарантії безпеки для України. Ці пропозиції були надані російській стороні.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що договір про мир із Росією має складатися із двох документів, один з яких містив би гарантії безпеки для України.
  • Країнами-гарантами можуть стати Велика Британія, КНР, Польща, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Ізраїль та Росія. До договору зможуть приєднатися й інші країни. Умова — країни не мають заперечувати вступу України до ЄС, а навпаки, сприяти цьому.

Читайте також

"Їм треба пройти через покаяння": в ОПУ розповіли про перспективи перемовин із Росією

Від чого залежатимуть подальші переговори між Україною та Росією

"Другого Будапешта" не буде: Єрмак пояснив, чому діятимуть нові гарантії безпеки

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок