"Взяли паузу": Арахамія пояснив, чому України призупинила переговори з РФ

"Взяли паузу": Арахамія пояснив, чому України призупинила переговори з РФ

Ексклюзивно
"Взяли паузу": Арахамія пояснив, чому України призупинила переговори з РФ
Радник глави ОП Подоляк (зліва) і депутат, учасник переговорів з РФ Давид Арахамія, березень 2022 року, фото: ОП

Україна не виходила з перемовного процесу, як кажуть в Міністерстві закордонних справ Росії, але взяла паузу, адже змінилась конструкція підписання мирного договору та договору про гарантії безпеки.

Про це Суспільному заявив голова фракції "Слуга народу" та очільник української делегації на перемовинах з РФ Давид Арахамія.

"Спочатку ми передбачали, що це буде єдиний договір, де є Україна, Росія і країни міжнародні партнери гаранти, втім після Бучі, після інших подій багато міжнародних партнерів сказали, що не будуть підписувати з Росією ніяких угод напряму", — зазначив Арахамія.

За його словами, наразі виникла інша конструкція, де Україна підписує один договір з міжнародними партнерами про гарантії безпеки та договір про припинення вогню з Росією, але ця схема вимагає доопрацювання, і обидві сторони погодились на тимчасове призупинення перемовин.

"Наші вимоги вони знають добре, ми їхню позицію станом на зараз теж знаємо. Але є питання будапештського меморандуму, дуже негативний досвід, і для того, щоб це не перетворилось в будапештський меморандум 2, ми працюємо над дуже жорсткими текстами, вони не всіх влаштовують станом на зараз, але ми пояснюємо і ведемо кропітку роботу", — додав Арахамія.

Що відомо

  • 17 травня радник керівника ОП Михайло Подоляк повідомив, що перемовини щодо мирного врегулювання військового конфлікту між Україною та Росією тимчасово припинились. В Міністерстві закордонних справ Росії заявили при цьому, що "Україна вийшла фактично з переговорного процесу".
  • Раніше Подоляк заявив, що одним з ключових питань, які обговорюють Україна та Росія під час перемовин, є договір про міжнародні гарантії безпеки для України.
  • 29 березня у Стамбулі відбулись офлайн-перемовини української та російської делегацій щодо припинення війни. Сторони розглянули питання Договору про гарантії безпеки для України. Ці пропозиції були надані російській стороні.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що договір про мир із Росією має складатися із двох документів, один з яких містив би гарантії безпеки для України.
  • Країнами-гарантами можуть стати Велика Британія, КНР, Польща, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Ізраїль та Росія. До договору зможуть приєднатися й інші країни. Умова — країни не мають заперечувати вступу України до ЄС, а навпаки, сприяти цьому.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 83. Текстовий онлайн

Від чого залежатимуть подальші переговори між Україною та Росією

"Другого Будапешта" не буде: Єрмак пояснив, чому діятимуть нові гарантії безпеки

Україна пропонує Китаю стати гарантом її безпеки — Кулеба

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок