Коли закінчиться навчальний рік у школах. Що вирішили на Кіровоградщині

Коли закінчиться навчальний рік у школах. Що вирішили на Кіровоградщині

Коли закінчиться навчальний рік у школах. Що вирішили на Кіровоградщині
фото freepik.com

Дату закінчення навчального року у школах Кіровоградської області визначатимуть керівники закладів. Про це Суспільному розповів заступник директора обласного департаменту освіти Володимир Таборанський. За його словами, нині у школах регіону навчається 92 тисячі 700 учнів, це – 97,5% від зареєстрованих.

Читайте також: У Кропивницькому триває реєстрація в перші класи. Що треба знати

Навчання у школах закінчиться в кінці травня - на початку червня

Із введенням воєнного стану в Україні 24 лютого в усіх школах Кіровоградської області учні здобувають освіту дистанційно. У зв’язку з цим керівництво школи вирішує дату завершення занять. За словами Володимира Таборанського, це – рекомендації міністерства освіти.

"Головна вимога, щоб кожна школа виконала навчальну програму. В умовах воєнного стану, профільне міністерство дозволило ущільнювати навчальний матеріал та збільшити кількість годин для самостійної роботи. Тому цього року навчання у школах закінчиться у другій половині травня - на початку червня".

У зв’язку з вторгненням Росії в Україну, за межі регіону виїхали 9300 школярів. З них 512 – це випускники, які перебувають за кордоном.

"Вчителі підтримують з цими учнями зв’язок, адже більшість з них навчаються дистанційно у школах нашої області. Для цих школярів ми замовили документи про здобуття повної загальної середньої освіти. В тому числі і для випускників-переселенців. З 2914 дітей, 127 це – одинадцятикласники".

Володимир Таборанський сказав, що нині є випадки, коли школярі з тимчасово окупованих територій мають бажання дистанційно закінчити школу на Кіровоградщині.

"Наприклад, у Седнівській школі Устинівської громади навчається школяр з населеного пункту, який тимчасово в окупації. Батьки захотіли, щоб їхня дитина отримала документ про закінчення школи, виданий закладом освіти, який підконтрольний Україні. І таких випадків маємо чимало".

Цього року у Кіровоградській області замовили 4700 свідоцтв про повну загальну середню освіту. Але ця цифра буде змінюватися, через те, що постійно приїжджають діти з територій, де ведуться бойові дії. І додаються ті, які навчаються дистанційно.

Мультипредметний тест

У Кіровоградській області на проходження мультипредметного тесту зареєструвалися 7888 тисяч учасників, з них 136 – це випускники-переселенці.

  • 4650 учасників – випускники 11 класів;
  • 684 – випускники минулих років;
  • 1342 – учні професійно-технічних училищ;
  • 1212 – студенти коледжів.

"З 10 до 25 травня зареєстровані учасники мають підтвердити або скасувати участь у мультипредметному тесті у власних електронних кабінетах на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Також там треба вказати місце фактичного перебування. Після цього учасники отримають запрошення до найближчого пункту тестування".

Читайте також: Як написати успішний мотиваційний лист: поради вступникам від вчительки Кіровоградської МАН

В області працюватимуть 45 пунктів тестування

Наразі в області для проведення мультипредметного тесту на базі закладів освіти готують 45 пунктів тестування, з них 10 – у Кропивницькому.

"Це попередні цифри, адже пункти обов'язково повинні мати умови для безпеки – сховища чи укриття, на випадок, коли лунатиме повітряна тривога. Наразі йде мова про те, що тестування буде очне, учасники виконуватимуть завдання за комп'ютером, перевірятиме іспити система".

Зі слів Володимира Таборанаського, наразі Міністерство освіти веде перемовини з Польщею, щоб організувати там пункти тестування для школярів-біженців.

Що відомо

Цьогоріч замість зовнішнього незалежного оцінювання вступники складатимуть мультипредметний тест, в якому буде по 20 питань з трьох предметів: української мови, історії та математики. За дві години мають виконати 60 завдань. Відразу після його завершення учасники на екрані бачитимуть свій результат. Запланований тест на липень. За результатами тесту абітурієнти вступатимуть в університет.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок