У Кропивницькому триває реєстрація в перші класи. Що треба знати

У Кропивницькому триває реєстрація в перші класи. Що треба знати

У Кропивницькому триває реєстрація в перші класи. Що треба знати
Переселенці з Херсона Надія Кулікова з сином Давідом/Суспільне Кропивницький

У школах Кропивницького триває реєстрація до перших класів. Цього року планують набрати дві тисячі 500 першокласників. Таку кількість, як і торік. Вона не зміниться за рахунок того, що хтось з дітей виїхав з міста, переселенці приїхали, пояснила начальниця управління освіти Лариса Костенко. Буде 90-100 перших класів. Набір проводять 34 школи з 40, у шести немає початкових класів. Суспільне розповість, як можна зареєструватись.

Переселенці з Херсона Надія Кулікова з сином Давідом у Кропивницькому більше місяця. У вересні хлопчик має йти в перший клас.

"Діти трохи були налякані, коли ми виїжджали з міста. Нині будемо потрішки повертатися до вивчення віршиків, пісень, цифр та літер".

За словами жінки, у Кропивницькому школу ще обирають. "В Херсоні ми вже записалися у школу. Так трапилося, що тепер розглядаємо можливість навчатися у Кропивницькому, бо не знаємо, коли зможемо повернутися додому".

Третій рік поспіль у Кропивницькому першокласників до шкіл реєструють онлайн на сайті міського управління освіти. В школі №6 за три тижні подали сто заяв на зарахування до першого класу, розповіла директорка Надія Кравченко.

"Передусім, приймаємо дітей, які прописані у мікрорайоні школи, у яких тут навчаються брати чи сестри, діти працівників школи і далі усіх охочих в порядку черги. Якщо дітей приймаємо більше, то тоді потрібно оголошувати конкурс. Але, зазвичай, вдавалося формувати класи за наявністю дітей".

Для реєстрації до першого класу батькам пропонують обрати одну з 34 шкіл міста та внести дані про дитину та про одного з батьків.

Каже, до перших класів приймають дітей-переселенців, навіть, без свідоцтва про народження.

"Разом з тим ми рекомендуємо людям звернутися в соціальні служби, щоб їм цей документ поновили. Тоді вони зможуть через певний період принести нам копію. До цього ми не могли приймати заяви без свідоцтва про народження".

До шкіл першокласників приймають за територіальним принципом, тобто за місцем проживання. Це означає, що першочергово до першого класу зараховується саме та дитина, яка проживає у районі обслуговування школи.

"Наприклад, якщо батьки хочуть віддати дитину на навчання у школу, яка не розташована у мікрорайоні їх проживання, то вони мають право подати документи, але лише з 1 червня. Тобто, коли вже відбудеться зарахування по територіальному принципу", – сказала начальниця управління освіти Кропивницької міськради Лариса Костенко.

Електронна реєстрація заяв до перших класів шкіл Кропивницького триватиме до кінця травня. Зарахування відбудеться у серпні.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок