Випускники шкіл складатимуть національний мультипредметний тест замість ЗНО

Випускники шкіл складатимуть національний мультипредметний тест замість ЗНО

Випускники шкіл складатимуть національний мультипредметний тест замість ЗНО
Суспільне Кропивницький

Національний мультипредметний тест замість чотирьох тестів складатимуть цьогорічні вступники. Тест матиме 60 завдань з трьох предметів: української мови, математики та історії України. Він відбуватиметься онлайн. Відразу після його завершення учасники на екрані бачитимуть свій результат. Суспільне розповість, які завдання готують для мультипредметного тесту і яку максимальну кількість балів можна набрати.

Одинадцятикласниця Анастасія Литвин з Кропивницького щодня приділяє підготовці п'ять-шість годин. "В мультипредметному тесті я найбільше хвилююся за час, можу не встигнути все зробити. Тому що на ЗНО нам давалися по дві хвилини на кожне запитання, а ось тут уже хвилина, а може і менше".

На виконання 60 завдань учасники тестувань матимуть півтори години, розповіла завідувачка центру оцінювання якості освіти в області Любов Корж. "За змістом будуть взяті всі завдання з програми підготовки до ЗНО. У блоці з математики – 20 завдань. 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих. У чотирьох завданнях треба буде встановити по три логічні пари. Два завдання – відкритої форми з короткою відповіддю. За виконання тестових завдань з математики можна отримати від 0 до 30 балів".

З української мови учасники тестування мають виконати 20 завдань. "15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів, п'ять завдань на встановлення логічної пари. Знову звертаю увагу, – говорить Любов Корж, – що не буде завдань з української літератури, тільки з української мови. Учасники зможуть набрати від 0 до 35 балів".

Історія України – це 15 питань з вибором однієї правильної відповіді та п'ять питань на визначення логічних пар. Максимальна кількість тестових балів – 35.

Для учасників тестувань термін реєстрації продовжили до 19 квітня. "Всі, хто зареєструвався на ЗНО, отримав сертифікат. У травні за своїм логіном, тобто за номером стерифікату, і за паролем, ви зайдете у свій робочий кабінет. Там маєте відповісти на питання: чи будете ви складати Національний мультипредметний тест і де ви будете перебувати. Його можна здавати і за кордоном".

Нині, каже Любов Корж, регіональні центри оцінювання якості освіти розробляють пробні варіанти національного тесту, аби учасники змогли потренуватися до основного іспиту. Він планується у липні.

Що відомо

На 14 квітня в Кіровоградській області сім тисяч учасників зареєструвались для участі в національному мультипредметному тесті. Це випускники цього року та минулих років. Це інформація від керівниці регіонального департаменту освіти Ельзи Лещенко.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок