Національний мультипредметний тест замість чотирьох тестів складатимуть цьогорічні вступники. Тест матиме 60 завдань з трьох предметів: української мови, математики та історії України. Він відбуватиметься онлайн. Відразу після його завершення учасники на екрані бачитимуть свій результат. Суспільне розповість, які завдання готують для мультипредметного тесту і яку максимальну кількість балів можна набрати.
Одинадцятикласниця Анастасія Литвин з Кропивницького щодня приділяє підготовці п'ять-шість годин. "В мультипредметному тесті я найбільше хвилююся за час, можу не встигнути все зробити. Тому що на ЗНО нам давалися по дві хвилини на кожне запитання, а ось тут уже хвилина, а може і менше".
На виконання 60 завдань учасники тестувань матимуть півтори години, розповіла завідувачка центру оцінювання якості освіти в області Любов Корж. "За змістом будуть взяті всі завдання з програми підготовки до ЗНО. У блоці з математики – 20 завдань. 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих. У чотирьох завданнях треба буде встановити по три логічні пари. Два завдання – відкритої форми з короткою відповіддю. За виконання тестових завдань з математики можна отримати від 0 до 30 балів".
З української мови учасники тестування мають виконати 20 завдань. "15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів, п'ять завдань на встановлення логічної пари. Знову звертаю увагу, – говорить Любов Корж, – що не буде завдань з української літератури, тільки з української мови. Учасники зможуть набрати від 0 до 35 балів".
Історія України – це 15 питань з вибором однієї правильної відповіді та п'ять питань на визначення логічних пар. Максимальна кількість тестових балів – 35.
Для учасників тестувань термін реєстрації продовжили до 19 квітня. "Всі, хто зареєструвався на ЗНО, отримав сертифікат. У травні за своїм логіном, тобто за номером стерифікату, і за паролем, ви зайдете у свій робочий кабінет. Там маєте відповісти на питання: чи будете ви складати Національний мультипредметний тест і де ви будете перебувати. Його можна здавати і за кордоном".
Нині, каже Любов Корж, регіональні центри оцінювання якості освіти розробляють пробні варіанти національного тесту, аби учасники змогли потренуватися до основного іспиту. Він планується у липні.
Що відомо
На 14 квітня в Кіровоградській області сім тисяч учасників зареєструвались для участі в національному мультипредметному тесті. Це випускники цього року та минулих років. Це інформація від керівниці регіонального департаменту освіти Ельзи Лещенко.
Читайте також
- У Кропивницькому відновили роботу 22 груп в 11 дитсадках
- Усі спортшколи та клуби Кіровоградщини відновили роботу. Як тепер працюють.
- У кропивницькій школі відновили тренування, майстеркласи та заняття з психологами
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб