Як написати успішний мотиваційний лист: поради вступникам від вчительки Кіровоградської МАН

Як написати успішний мотиваційний лист: поради вступникам від вчительки Кіровоградської МАН

Як написати успішний мотиваційний лист: поради вступникам від вчительки Кіровоградської МАН
icons

У цьогорічній вступній кампанії роль мотиваційного листа, який мають написати абітурієнти до вищих навчальних закладів, важлива, вважає методистка Кіровоградської Малої академії наук Олена Казакова. Він допоможе дитині здобути необхідні бали для вступу в умовах високої конкуренції, яка може виникнути через те, що тестування у цьому році буде не надто важким. "Я думаю, буде багато спірних питань, коли у вступників буде однакова кількість балів, і треба буде взяти на навчання вмотивовану дитину, яка хоче вступити саме в цей вищий навчальний заклад". Олена Казакова дала поради, як написати успішний мотиваційний лист.

Як написати успішний мотиваційний лист: поради вступникам від вчительки Кіровоградської МАН
Олена Казакова. Facebook МАН

Лист має дати можливість членам комісії познайомитись з вами. Цього не можна зробити, якщо лист написаний стандартно – гарно навчався, креативний, позитивний – треба цього уникати. Шаблонні вирази нікому не цікаві, лист має бути він сучасного учня. Мають бути справжні емоції, бо саме вони показують особистість, ваші прагнення, мрії, мотивацію – тоді вами зацікавляться.

Основа мотиваційного листа

Перші рази, коли я давала завдання своїм учням написати такий лист, їх не виконували. Чому? Бо дитина не ставила собі питання що вона хоче, з чим хоче пов'язати своє життя, куди прямувати, і чому вступити саме в цей заклад. З цього й треба почати. Писати лист можна й тиждень, і більше. Це кропітка робота. Тож, він має містити наступне:

 • Хто я
 • Які особисті здібності маю
 • Чому бажаю вчитись саме у цьому навчальному закладі
 • Як ви дізнались про університет-факультет-спеціальність
 • Чому бажаєте навчитись саме цієї спеціальності
 • Що робить вас найкращим кандидатом для навчання у цьому університеті
 • Який внесок у майбутньому можу зробити для України, вивчившись саме на цю спеціальність
 • Які маю здобутки в освіті (олімпіади, тощо), науці, спорті, в інших сферах, не тільки за останній рік, чим можу похвалитися

Підсумуйте тим, чому ви вважаєте, що готові вчитися в університеті

Під час написання буває, учні починають знайомитись зі спеціалізацією, яку обрали. І розуміють, що, можливо, хотіли йти не тим напрямком. Щоб визначитись, корисно проходити різні профорієнтаційні тести, які є в мережі.

Вимоги до тексту

Текст має бути лаконічним, не більше півтори сторінки. Простота у викладі – речення короткі та зрозумілі. Присутня культура мовлення – відсутність надлишкової емоційності, наприклад, вигуків, мовленнєвих прикрас – не треба писати "вельмишановний ректоре". Безумовно, важлива відсутність орфографічних та стилістичних помилок.

Чітка структура

 • Звертання до ректора університету, наприклад, "Шановний ректоре"
 • Основна частина
 • Заключна частина

Чи можна подавати мотиваційний лист до університетів з різними напрямками

Я у таких випадках питаю в учнів, чи вони справді хочуть отримати спеціальність, наприклад, лікаря, і вчителя одночасно. Такі листи точно програють учням з чіткою мотивацією. Показуйте свою індивідуальність, розказуйте про свої цікавинки та родзиночки.

Що відомо

 • Цьогорічні вступники складатимуть Національний мультипредметний тест. Він матиме 60 завдань з трьох предметів: української мови, математики та історії України. Відбуватиметься онлайн, відразу після його завершення учасники на екрані бачитимуть свій результат.
 • Реєстрація на тест в Україні завершилась 19 квітня. У Кіровоградській області виявили бажання його скласти 7888 людей. Це випускники цього року та минулих років.

Читайте також

 • "Це має бути від любові до мови". Кропивничанка – про свій перехід на українську
 • Переселенка зі Слов’янська безкоштовно вчить комп’ютерній грамотності кропивничан
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок