Пів сотні батьків школярів вимагали не закривати 10-11 класи в кропивницькій гімназії

Пів сотні батьків школярів вимагали не закривати 10-11 класи в кропивницькій гімназії

Пів сотні батьків школярів вимагали не закривати 10-11 класи в кропивницькій гімназії
Суспільне Кропивницький

Не закривати 10 та 11 класи в кропивницькій гімназії "Інтелект" вимагали пів сотні батьків дев’ятикласників. Від класної керівниці дізнались, що в наступному навчальному році учні мають переходити в іншу школу, розповіла мама дев’ятикласниці Тетяна Чоботар. Свій протест висловили керівниці міського управління освіти. Суспільне розповість, як вона пояснила таке рішення і про що домовились з батьками.

Батьки дев’ятикласників кропивницької гімназії "Інтелект" збирали підписи під зверненням до керівниці управління освіти. У ньому просили, аби учні продовжили навчатись в 10 класі цієї школи.

"Ми стурбовані, що нас попередили у квітні про те, що не буде 10-11 класів, моя дитина дуже засмутилась, – сказала Тетяна Чоботар. – Наша школа змінила назву, але перехідний період триватиме до 2024 року, тому наші діти мають право закінчити цю гімназію".

Пів сотні батьків школярів вимагають не закривати 10-11 класи в кропивницькій гімназії
Батьки дев'ятикласників гімназії "Інтелект" в актовій залі під час зустрічі з Ларисою Костенко. Суспільне Кропиницький

Зі слів школяра Ярослава Вишняченка, у його класі 34 учні. Про те, що класи можуть закрити, дізнались під час дистанційного навчання.

"Прекрасна школа, мені тут дуже добре. Відмінні однокласники, добрі вчителі, я не хочу звідси переходити".

Починаючи з 2016 року управління освіти Кропивницької міськради реалізує проєкт "Якісна профільна освіта – кожній дитині". За шість років припинили набір до 10 і 11 класів у 15 із 40 шкіл міста. Цьогоріч планують це зробити у трьох – у гімназії "Інтелект", ліцеї "Сучасник" та "Інноваційній гімназії". У 17 школах Кропивницького 10 і 11 класи зробили профільними.

Для того, пояснила керівниця управління освіти Лариса Костенко, щоб дитина визначилась, який предмет їй подобається найбільше, аби в подальшому правильно обрати заклад вищої освіти та професію.

"Ми обирали так, щоб в кожному мікрорайоні були школи з профільним навчанням. Обладнати 40 фізичних лабораторій ми не зможемо, а от облаштувати до шести за два-три роки – це реально. Щороку у трьох-чотирьох школах ми понижуємо ступінь і набираємо 10 класи там, де вищий рейтинг. Наша головна мета – це дати якісну освіту, в цій школі, чи в іншій".

Каже: у 17 школах є півсотні старших класів профільної освіти. Навчаються за 13 напрямками – це українська мова і література, іноземні мови, математика, економіка, історія України, біологія, фізика, географія, правознавство, інформатика, захист України, технології і фізична культура.

У небажанні батьків переводити дітей в іншу школу психологиня Надія Кравченко вбачає дві причини.

"Перша – стереотипне сприйняття нашого суспільства, що дитина має навчатися в одній школі з першого по 11 класи, бо це дуже зручно. Стресовим був той момент, що батьки дізналися про це нині, в умовах війни, коли взагалі така невизначеність. Тому треба привчати себе і дітей до того, що є ситуації, у вирішенні яких ми беремо участь, а є такі на які не можемо вплинути".

У трьох дев’ятих класах цієї гімназії навчаються 90 дітей. Директорка гімназії Тетяна Тиханська сказала: якщо батьки зберуть 60 підписів щодо відкриття набору учнів у десяті класи, відкриють два профілі – математичний і філологічний. Далі батьки учнів будуть вирішувати, залишатись в цій школі чи переходити в іншу.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок