Понад сотню котів з виправної колонії поблизу Мар’їнки Донецької області евакуювали на західну Україну. Тваринки жили разом з ув’язненими. Через наступ російських військ їх перевезли в інші виправні центри. Деяких котів ув’язнені забрали з собою. Проте переважна більшість лишилась. Їх взялися рятувати зооволонтери — дивіться в фоторепортажі Суспільного.
На подвір’ї колонії вже зі входу видно з десяток котиків. Працівники виправного закладу деяких котів знають по кличках і час від часу згадують їх власників.


"В’язні тримали котів, деякі спали прямо разом з ними на ліжках, жили в кімнатах. Коти є коти. Вони ближчі до людей. Ніхто не ображав їх. Годували їх так: йшли в їдальню — половину коту, половину собі", — розповідає Володимир, начальник відділу колонії.


Подіти тварин не було куди, працівники колонії кажуть, що тримають вдома й так до десятка котів. Але тих тварин, які лишилися, шкода кинути, тож тоді зв’язались із волонтерами.
Дмитро Худенко й Віталій Селик займаються волонтерством з початку наступу росіян на Київщині. Щоб евакуювати сотні котів, подолали майже 700 кілометрів. Клітки та решту обладнання діставали з інших областей у знайомих зооволонтерів.


Котів ловили усі разом — і волонтери, й працівники колонії. За першу поїздку вдалось спіймати не усіх — половина котів розбіглися по території. Тому, кажуть, доведеться приїжджати ще раз.


Спочатку котів везуть на перетримку до Дніпра, далі на Ужгород. Волонтер Віталій каже, що частина котів одразу вирушить за кордон.



"Сьогодні близько п’ятдесяти котів зловили. Але персонал каже, що ще стільки ж залишилось. Приємно, що вони ставляться добре до того, що ми робимо. Вони підгодовували цих котів. Це вселяє надію, що все буде добре", — каже волонтер.

Війна. Усі останні новини

Читайте також
Як більшовики нищили культурні пам’ятки Києва 100 років тому
Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак
"Я — лікар". Як українські цивільні медики рятують людей під обстрілами